Fakirblog, 22 Ekim 2017

15 Tatil Ne Zaman Bitecek

22 Ocak itibariyle 15 tatil start aldı. Öğrenciler tatil öncesi sıklıkla tatil ne kadar olacak benzeri sorular sordu. Daha çok tatilin bir aya uzatılacağına yönelik haberler çıktıysa da bu haberlerin 2016 sömestri tatili için geçerli olmadığını söyleyebiliriz.

Bilindiği gibi 22 ocakta başlayan 2016 yarıyıl tatili tam on beş gün sonra sona erecek ve iki haftalık tatil süresi 8 şubat itibariyle okullarda yeniden zilin çalması ile okullar açılmış olacak. Bazı haber sitelerinde bu sürenin 30 gün olacağı söylense bile aslında bu sene için böylesine bir planın olmadığının bir kez daha altını çizmekte fayda var.

15 tatil ne zaman bitecek

Karnelerin alınacağı tatile kadar genellikle daha fazla sorulan soru tatil ne zaman başlayacak şeklinde olurken tatilin başlaması ile birlikte tatilin ne zaman sona ereceğinin de sorulmaya başlandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Her sene olduğu gibi 2016 itibariyle şubat tatili de iki hafta sürecek ve 22 ocak Cuma günü kapanan okulların 8 şubat pazartesi itibariyle yeniden açılacağını söyleyebiliriz.

Sömestr tatilinde öğrenciler daha önce ki senelerde olduğunun aksine ödev almadıkları için daha rahat bir şekilde tatil yapacaklar ve okulların açılması ile birlikte derslerine yeniden başlayabilecekler.

Genellikle tatil ne zaman bitiyor sorusu tatilin son günlerinde sorulmasına rağmen biz size bu sorunun cevabını tatilin ilk anlarından itibaren vermeyi tercih ettik.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz