Fakirblog, 22 Ekim 2017

2016 da Altın Fiyatları Yükselecek mi ?

Öncelikle bu konuda uzman olmadığımı belirterek yazıya başlamak istiyorum. Çünkü size altın fiyatlarının artacağını yada azalacağını maalesef söyleyemeyeceğim. Bunun yerine yaptığım bir gözleme yer vermek istiyorum. Gerek altın fiyatları gerekse dövizler üzerinde kendi çapımda araştırmalar yapıyorum. Sıklıkla ekonomi haberlerini takip ediyor ve yorumları dinliyorum. Ekonomi sitelerini de sık kullanılanlardan asla ayırmadığımın altını çizmek istiyorum.

2016 da Altın Fiyatları Artar mı ?

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, internette küçük bir arama yaptığım zaman bile altın fiyatları artar mı sorusunun 2000 li yıllardan bu yana hep sorulduğunu ve tam olarak cevaplanamadığını söyleyebilirim. Örneğin 2004 senesinde bir internet sitesinde yer alan habere değinmek istiyorum. Kriz kapıda altın yükselecek diye bir başlık verilmiş ve ay sonuna kadar altın fiyatlarında ciddi miktarda bir artış olacağına yer vermiş. O tarihten itibaren altın fiyatlarını incelediğim zaman ciddi bir yükseliş yada düşüş göremedim. Aynı şekilde altın fiyatları hakkında yorumlar yapıldığı zaman hep ucu açık kelimeler kullanıldığına da dikkatinizi çekmek istiyorum. Altın düşüşü yada yükselişinin pek çok sebebi bulunur. Bunlar arasında arz-talep, devalüasyonlar, alımlar ve diğer sebepler gösterilebilir. Bütün bu sebeplerin yorumlanması ve gideceği yerlerin bilinmesi sanıldığından daha zordur.

altın fiyatları 2016

2016 Altın Yorumları

Sadece düşme yada yükselme meydana geldiğinde bunun nedenleri bu sebeplere bağlanarak daha net bir şekilde ortaya koyulabilir. Bu sebepten altın hakkında kesin yorumlar yapan adreslerin önceki tahminlerinde ki başarılarını da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü benim araştırmalarıma bakacak olursak (internet üzerinde altın haberi yapan sitelerin neredeyse tamamına göz attım) genellikle altın yorumlarını olaylar bittikten sonra yapmışlar.

Genellikle sitelerde “Altın düştü çünkü şu sebepten, zaten şu tarih aralığında yapılan yorumlarda bunu desteklemişti” benzeri haberler yer almış. Yatırım yapmadan önce yada altın hakkında beklenti içerisine girmeden önce uzun vadeli yorumlara göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz