Fakirblog, 22 Eylül 2017

4.5G AKK ve 4.5G Tarifeleri

4.5g akk

İnternet hızında yeni bir soluk ile karşılaşacağımız 1 Nisan 2016 tarihine yaklaşıyoruz. Bilindiği gibi 4.5G ihalesinin tamamlanmasının ardından şu aralar sık sorduğumuz sorular bu ihale ve yeni internet teknolojisi hakkında ortaya çıkıyor. Peki ama 4.5G nin bize getirdiği yenilikler nelerdir? 3G den en büyük farkı ne olacaktır ve tam randımanlı kullanmaya ne zaman başlayacağız? Dilerseniz bu soruların cevaplarına sizler için değinelim.

4.5G yüksek hızda ve kesintisiz internetin yanı sıra daha kaliteli telefon görüşmeleri yapmamıza olanak sağlayacak bir teknoloji olarak dikkat çeker. Tüm bunların yanı sıra hızlı internetin getirdiği bazı soru işaretleri olduğunu da belirtmek gerekiyor.

4.5G AKK (Adil Kullanım Kotası)

Günümüzde 3G den faydalanıyoruz ve çoğunlukla paketimiz bittiği zaman sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Ama 4.5G nin gelmesi ile birlikte hızda artış olacağı için internetimizde paket aşımı sınırı ile sık karşılaşacağız. Böyle bir durum ortaya çıktığı zaman günümüzde Türk Telekom’un internet için yaptığı gibi 4.5G Akk seçeneği ortaya çıkar mı? Tabi ki şimdilik bu sorunun net bir cevabını vermenin pek mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü zaman yaklaştıkça operatörlerden 4.5g tarifleri hakkında daha net bilgiler gelmeye başlayacaktır. Şimdilik böylesine bir bilgi oluşmadığı için bir şey söylemek çok zor. Yine de mantıklı olan belirli bir hızda internet kullanımının ardından paket ve tarifeler aşılınca hızı gerilere çeken adil kullanım kotasının kullanıma sunulması sorunların ortadan kalkması için yeterli bir adım olabilir.

4.5G Ne Zaman Kullanılmaya Başlanacak

İhalesinin sona ermesinin ardından 4.5g destekleyen cep telefonlarından simkartlara kadar pek çok konuda bilgi verdiğimiz ve merakla beklediğimiz bu teknolojinin ilk olarak 1 Nisan 2016 tarihi ile kullanılmaya başlanacağını söyleyebiliriz. Özellikle günümüzde bulunan her on akıllı telefondan sadece bir tanesinin 4g destekli olduğunu düşünecek olursak bu hızlı internet seçeneğine geçebilmek için yeni telefonlar ve yeni simkartlar almak zorunda kalacağımızı söyleyebiliriz. Yine de hem ekonomi açısından hem de hızlı internet açısından son derece önemli etkileri olacak olan 4.5G teknolojisi pek çok anlamda size ayrıcalıklı internet hizmeti sunacağa benziyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz