Fakirblog, 22 Ekim 2017

4.5g İnternet Faturası Çok Gelir mi

4.5g tarifeleri

İhalesinin sona ermesi ile birlikte bir anda dikkatleri üzerine çeken 4.5g hakkında sorulan soruların en önemlisi 4.5g tarifeleri olarak karşımıza çıkıyor. Peki ama ne kadar olur? 3G de var olan tariflere devam edilir mi? Benzeri sorular şu an için cevapsız kalabilir ama zaman yaklaştıkça daha da netlik kazanacağını söyleyebiliriz.

4.5g İnternet Faturası

1 Nisan 2016 tarihinden itibaren bu yeni teknolojiye adım atacağız. 4.5g kullanabilmek için öncelikle bu 4g destekleyen bir cihaza sahip olmak şart, mevcut şartlar incelendiği zaman ülkemizde bulunan akıllı telefonlarının yalnızca onda birinin bu teknolojiyi desteklediğini düşünürsek telefonunuzun bu listede olup olmadığını gözden geçirmeniz yerinde bir karar olabilir.

Aynı zamanda 4.5g destekleyen simkart da olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Bunun için operatörlerin çeşitli açıklamaları bulunuyor. Dilerseniz kısaca bu açıklamalara göz atalım. Öncelikle Avea kullanıcısıysanız uygun bir simkart almak için Türk Telekom Grup Mağazaları yada Avea İletişim Merkezlerine uğrayarak simkartınızı değiştirebilirsiniz. Vodafone kullanıcılarının ise mevcut simkartlarının 4g desteklediğini hatırlatalım. Turkcell kullanıcılarının ise telefonlarının ve simkartlarının 4.5g destekleyip desteklemediğini açtığı internet adresinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

4.5g İnternet Tarifeleri

Şu an için nasıl bir yol izleneceği bilinmiyor. Eğer uygulanacaksa nasıl olacak onun hakkında da çok fazla açıklanma yapılmıyor. Aynı zamanda 4.5g AKK nasıl olacak yada olacak mı? Zaman yaklaştıkça bu konu hakkında operatörlerin yaptığı açıklamalara da daha yakından bakacağımızın altını çizelim. İnternet üzerinde yapılan yorumlara ve sitelerin açıklamalarına göz attığımız zaman farklı düşüncelerin ortaya çıktığını fakat bunların gerçeklik payının düşünülmesi gerektiğini de hatırlatalım.

Şahsi düşünceme göre 4.5g kullanımı için uygun bir kota uygulanmalı aynı 3g de olduğu gibi mevcut paketlerin güncellenerek kullanıcıların alım gücünü aşmayacak şekilde sunulmalıdır. Bu da uygun ve hızlı internetin anahtarı olarak şekillenecektir. Aksi takdirde yüksek internet faturaları ortaya çıkacak yada hızdan kaynaklı olarak 4.5g akk hızlı bir şekilde dolacaktır. Kullanım konusunda sorunların ortadan kalkması da bu anlamda oldukça büyük bir önem teşkil eder. Hızlı ve kaliteli internet kullanımı için piyasaya sürülen ve oldukça yüksek bir ekonomik değeri olan bu yeni teknolojinin kullanıcıları da mağdur etmeyecek şekilde piyasaya sürüleceğini düşünüyorum.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz