Fakirblog, 21 Ekim 2017

4.5G Tarifeleri

4.5g tarifeleri

Operatörlerin 4.5G tarife ücretleri nasıl olacak. Mevcut 3G tarifelerine benzer mi yoksa daha yüksek fiyatlarla mı müşterilerine merhaba diyecek? Şimdilik bu konu başlıkları hakkında herhangi bir yorum yapılamazken bazı tahminleri sizler için dile getirmeye çalıştık. Dilerseniz adım adım 4.5G hakkında bilinenler ve bilinmeyenlerden bahsedelim.

4.5G Tarife Ücreti Ne Olacak

Evet 4.5G ihalesinde sona gelindi, hatta artık operatörlerin hazırlıklarını yapmaya başladığını bile söyleyebiliriz. Daha öncesinde 5G için söylenenlerin ardından 4.5G ye geçiş yapılacak peki ama 4.5G nedir bu konuya detaylı bir şekilde değinmek istedik.

Bilindiği üzere 4G ye geçiş için hazırladığımız süre içerisinde 5G ye doğru yönümüzü döndük ama çok uzun bir zaman gerektiği için 4.5G ye geçiş yapılmaya başlandı. 4.5G ismini sadece biz kullanıyoruz aslına bakılırsa tüm dünyada ismi 4G olarak geçen bu sistemin açılımına bakacak olursak 4. Nesil mobil iletişim teknolojisi olarak okuyabiliriz.

3G ile 4.5G Arasındaki Farklar

Yeni teknolojisi, daha az kesinti, daha hızlı internet şeklinde aradaki farkı açıklayabilmek mümkün oluyor. Normal internet hızından on kata yakın daha hızlı internet hızı sunduğu için 4.5G daha kullanışlı olacak ve tabi ki daha hızlı olacak…

Frekansların beş katına çıkarılması bir yana internet hızının on kat artması da 4.5G yi merakla beklememiz için yeterli oluyor. Yani başka bir deyiş ile istediğiniz zaman telefonunuzdan HD film izleyebilecek, çok yüksek miktardaki ofis dosyalarınıza erişebilecek, kesintisiz bir şekilde yayın yapabilecek, çoklu görüşmeleri otobüste yada metroda yapabileceksiniz. Bu sadece internet hızı ile mümkün olmayan aynı zamanda 3G ye oranla daha kesintisiz internetin gerekli olduğu bir hizmet olarak ön plana çıkıyor.

4.5G Avantajları

İnternet hızına etkilerinin yanı sıra Gayri Safi Milli Hasılada da büyüme sağlayacağı düşünülen 4.5G aynı zamanda uyumlu olmayan telefonların yerine yenilerinin alınması ile piyasada canlanmaya da neden olacak. İnternetin her yerden ulaşılabilir olması pek çok işin halledilmesi için internet aramanın da önüne geçecek alışverişlerde, yada online ders gibi katılım gerektiren anlarda zaman problemi yaşamadan internete ulaşacağız.

Gelelim tarife ücretleri hakkında yorumlara, bilindiği üzere 4.5G nin gelmesi ile birlikte 3G nin pabucu dama atılacak hal böyle olunca yeni teknolojiye ekstra maliyet ödenmemesi gerektiğini yada kotaların artırılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda açıklama yapmak için çok erken olsa bile yakın bir tarihte daha fazla bilgi sahibi olmak için operatörlerin 4.5G tarifeleri hakkında bilgi vereceğiniz söyleyebiliriz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz