Fakirblog, 22 Eylül 2017

4.5G Uyumlu Simkart

4.5g uyumlu simkart

İnternet söz konusu olduğu zaman alışık olduğumuzun dışında bir teknoloji ile tanışmak üzereyiz. Gerekli ihalenin sonuçlanmasının ardından 1 Nisandan sonra 4.5G ye merhaba diyeceğiz. Şu ana kadar yapılan açıklamalara bakılacak olursa operatörler yavaş yavaş son çalışmalarını tamamlıyor ve 4.5G ye merhaba demeyi bekliyorlar.

4.5G ye geçiş yapabilmek için öncelikle 4.5G uyumlu bir cep telefonuna sahip olmanız gerekiyor. Bunun dışında bir de 4.5G uyumlu simkart edinmelisiniz. Mevcut operatörlerin 4.5G uyumlu cihaz ve simkart özelliklerini sitelerinden elde okumak mümkün olurken internet üzerinde operatörlerin internet adreslerine göz atarak sizler için araştırma yaptık. Aynı zamanda sizler için hazırladığımız 4.5G uyumlu telefonlar başlığına da göz atarak mevcut cihazınızın 4.5g uyumlu olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.

Turkcell 4.5G

Operatörünüz Turkcell ise bağlantıyı ziyaret ederek 4.5G uyumlu bir cihaza sahip olup olmadığınızı öğrenmeniz mümkün oluyor. 4G nin konuşulmaya başlandığı tarihlerde yeni bir simkart yada hat aldıysanız muhtemelen simkartınız 4.5G uyumludur. Tabi ki Turkcell aboneleri bunu internet üzerinden daha net bir şekilde görebilirler.

Avea 4.5G

Eğer Avea kullanıcısıysanız 4.5G uyumlu bir simkart edinmeniz gerekiyor. Simkart değişikliği yaptıktan sonra ve uyumlu bir cep telefonuna sahip olduktan sonra yapılması gereken tek işlem tarihi beklemek ve daha sonrasında 4.5G nin farkına adım atmak olacaktır. 4.5G uyumlu simkart sahibi olmak için size yakın bir Türk Telekom Grup Mağazası veya Avea İletişim Merkezlerine uğrayarak uygun simkart alabilirsiniz.

Vodafone 4.5G

Operatörler arasında en az simkart değişikliği Vodafone aboneleri tarafından yapılacak. Çünkü hali hazırda kullanılan 3G uyumlu simkartlar 4.5G kullanımına da uygun yani Vodafone abonesiyseniz ekstra bir simkart değişikliğine gerek kalmıyor. Tabi ki 4.5G ayrıcalığından faydalanmak için uygun cihazınızın da olması şart gerekli şartlar yerine getirilmesi halinde 1 Nisan tarihinden itibaren 4.5G ayrıcalığından yararlanabilirsiniz.

Görüldüğü gibi 4.5G ye hem operatörler hem de kullanıcılar hazır. Ama ne yazık ki mevcut akıllı telefonların sadece onda birinin 4.5G uyumlu olması da bu konuda bazı eksikliklerin ön plana çıkmasına neden olabilir. O sebepten uygun bir cihaz alarak 4.5G nin ayrıcalıklı dünyasına adım atabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz