Fakirblog, 22 Ekim 2017

Abajur Şapkası Nasıl Temizlenir ?

Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız ama temizlik sorunu oluşturan abajur temizliğini nasıl yapmalıyız? Rafya yada saman benzeri malzemelerden oluşan abajur şapkası üzerinde kolay toz barındırmasına rağmen bezle silmek oldukça zordur. Oldukça kolay bir şekilde abajurlarınızı temizlemeniz mümkün olabilir. Nasıl mı?

Abajur Şapkası Temizliği

Bunun için birkaç farklı yöntem var. Annemin yıllarca kullandığı bir yöntem olan süte batırılmış süngeri sizlerde deneyebilirsiniz. Üzerinde kolay toz barındıran ortamlarda kullanılan bu yöntem ile bir süngeri süte batırıp istediğimiz bölgeyi temizliyoruz. Daha sonrasında ise günlük temizlikte kullandığımız bezlerle o bölgeyi temizleyerek abajur şapkası temizliği işlemini tamamlıyoruz.

abajur şapkası temizliği

Bir başka sık kullanılan yöntem ise kumaş fırçalarıdır. Evlerde rahatlıkla bulabileceğiniz kumaş fırçaları ile gün aşırı bu alanları fırçalayabilirsiniz. Genellikle gün aşırı toz tutmamasına rağmen bu şekilde devam ederek zor temizliği yapılan bu alanları kolaylıkla temizlemeniz de mümkün olabilir.

Bez abajur nasıl temizlenir ?

Asıl dikkat edilmesi gereken aşırı ıslak temizlikten uzak durulması gerektiğidir. Temizliğinizi yaparken abajurunuzu fişten çekmeyi unutmayın ve beziniz her zaman için ıslak değil nemli olsun. Bu şekilde rahatlıkla temizliği yapabilirsiniz. Aynı şekilde süte batırılmış sünger ile temizlik yapmayı düşünüyorsanız da süngerinizin sadece nemli olmasına özen göstermeniz gerektiğinin altını çizelim. Daha sonrasında kuru bir bez ile (oda hafif nemli olabilir) üzerinden temizliğini yapabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz