Fakirblog, 21 Ekim 2017

Acemi Blog Yazarlarına Para Kazanma Önerileri

Günlükleri bir kenara atıp, blogları önlerine alan her acemi blog yazarının bir blog açma hikayesi vardır elbette. Bu blogları; para kazanmak için blog açanlar, Seo amaçlı blog açanlar, can sıkıntısından veya yazmayı sevdiği blog açanlar olarak gruplara ayırabiliriz. Günümüzdeki popüler bloglara baktığımızda daha çok can sıkıntısından veya yazmayı sevdiği için açılan bloglar olduğunu görüyoruz. Peki, neden Seo için veya para kazanmak için açılan bloglar pek popüler olamıyor?

Para kazanmak için açılan bloglar, en başında hataya düşmektedirler çünkü burada daha çok bloguna değil, paraya önem vermektedir. Bu durum Seo amaçlı açılan bloglar için de geçerlidir. Başta ne kadar güzel gidildiği zannedilse de sonunda blog, çöplükten ibaret olur. Blog yazmanın yanında blog okumak ta bize empati kurmamızda ve ziyaretçiye istediğini verme konularında yardımcı olur. Bu nedenle internette en çok hem gezip, hem okuyan bilir.

Kesinlikle iyi bir surf yeteneğine sahip olmamız gerekiyor. İyiyi ve kötüyü karşılaştırarak gözlerimizle taramalı ve karşımıza bir özet çıkartmalıyız. Çünkü bu hatalara bizde düşmüş olabiliriz. Kalıtsal olmak tabi ki profesyonel bir görüntü sağlar fakat ekleme ve elemeler kalitenizi arttırır.

Acemi Blog Yazarlarına Para Kazanma Önerileri

Birde bu işin yönetici tarafına bakalım. Ziyaretçi, yöneticinin (editörün vb.) ulaşmaya çalıştığı noktadır. Mantıklı bir insan yaptığı işin saygı görmesini ister ve bu nedenle insanlara duyurur. Yeri geldiğinde bu maddeler çeşitli gelir modellerinde de kullanılabilir. Bir editör de bu düşünce ile yazılarını yazar ve yayınlar. Oluşturduğu maddeyi çeşitli medya ögeleri, önemli kaynakçalar ve kendi yorumları ile zenginleştirir, bu da ziyaretçiye pazarlamanın ilk adımlarıdır.

İyi bir blog yazısının yanında standart görüntü de önemlidir. Ziyaretçinin hem yazıya odaklanması hem de yazı yanında sunulan maddelerden (yan menü widgetleri, menüler vb.) yararlanıp, zevk alması gerekmektedir. Bu da mantıklı düzenlenmiş alternatif widgetler ve konuya göre çizilmiş anlamlı tasarımlar demektir.

Ziyaretçi bir siteden sorduğu sorunun yanıtını alabiliyorsa onun için hedefe ulaşılmış demektir. Yazar için ise bu bu kadar da kolay değildir. Yüzlerce benzer içerik ihtimali olan siteler arasından kurtulup, ziyaretçiye ve arama motorlarına kendini göstermesi gerçek bir strateji ister. Bu nedenle kendisini her yerde kullanıcıya göstermeli, takibi elden bırakmamalı ve diğerlerinin arasından sıyrılmak için devamlı pozitif artışlar sağlayan makaleler hazırlamalıdır.

Bloglarda yapılan en büyük hatalardan birisi de belirsiz aralıklarla ve düzensiz makale yayınlamaktır. Öyle ki gün içinde 10 makaleyi aynı anda yüklerseniz indexleme sorunu yaşayabilirsiniz. Fakat bu makaleleri tek tek birer saat aralıklar ile yayınlarsanız bu sizi normalden 2 kat daha fazla yükseltecektir.Bunun nedeni Google’ın gün boyunca sabah ve akşam kıyaslaması yapmasıdır. Örneğin 3 gün boyunca her gün birer makale yayınlamak yerine , yazıları biriktirerek bir gün içinde belirli aralıklar ile yayınlamak size daha fazla kazandıracaktır. Alexa ve Google örümceklerini bu şekilde yönlendirir. İki gün boyunca yayın yapmamak sitenizi geriye atmaz fakat o iki gün sonunda bu sistem ile daha fazla yükselebilirsiniz.

WordPress size öyle bir fırsat sunuyor.Makalelerinizi zamanlayıp otomatik olarak istediğiniz vakit yayınlayabilirsiniz.Bu sistemi çoğu kullanıcı ne yazık ki bilmiyor. Sistem şöyle işliyor: Makale yazdığınız kısımın sağ üst taraftaki “Hemen yayınla” yazısını düzenleyerek, yazının istediğiniz zaman yayınlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Özellikle ilk yazınızı bir sonraki günün “00.01″ saatine ayarlarsanız ve o gün ikinci bir yazı yazarsanız farkı göreceksiniz.

Alıntıdır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz