Fakirblog, 21 Ekim 2017

Adsense Kazançlarını Arttırmak ve Vergi Sistemi

Adsense den para kazanmak için sitenizin özgün bir içeriğe sahip olması gerekli. Adsense reklamlarının konularına göre kategorilerine göre sitenizde yayınlanacaktır. Şuanda mobil internet kullanıcıları hızla artmakta. Buna paralel olarak mobil sitelerinde artması bekleniyor fakat site sahipleri mobil siteye geçişte biraz yavaş davranıyorlar. Tabi arz talep meselesi burada da işliyor.

Google adsense gelir vergisi

Adsense açısından da bakıldığında mobil kullanıcının çok olması fakat mobil sitenin azlığı mobil sitelerdeki adsense gelirlerininde artmasına sebep oluyor. Hızlı davranıp bu tabloyu gören site sahipleri sitelerini mobil platforma taşımaya devam ederken diğerleri eski klasik sürüme devam etmekteler. Adsense geliri her ne kadar site sahiplerini tatmin etmese de bu işe yeni başlayanlar için vazgeçilmez bir kazanç kapısı. Bunun sebebi site sahipleri sitelerini geliştirdikçe daha  çok kendileri firmalardan bire bir reklam almaktadırlar. Bu reklam daha karlı olmaktadır.

adsense kazançları vergi

Adsensen den daha çok kazanç elde etmenin bir diğer yoluda birden fazla site açarak daha çok kazanç elde edersiniz. Şimdi adsense den kazanç elde ederken dikkat edilmesi gereken bir noktada vergilendirme. Adsense den veya başka bir internet kazanç sisteminden elde edilen yıllık gelir  20.000 TL yi geçerse ve aylık düzenli bir ödeme alıyorsanız maliye sizi incelemeye alır ve vergi cezası ile karşılaşabilirsiniz.

Adsense vergi cezası

Bir yılda 12 defa KDV beyannamesi,
Bir yılda 4 tane Muhtasar beyanname,
Bir yılda 4 tane geçici vergi beyannamesi
Bir yılda 1 tanede yıllık gelir vergisi beyannamesi olmak üzere Toplam 21 adet E-beyanname vermekle yükümlüdür. Bunlar yapılamdığında Vergi usul kanununun mükerrer 355 nci maddesi gereği 1170TL ceza kesilir. Yani 21×1170= 24.570TL Bu sadece beyanname vermeme cezası. Hesabınıza gelen para için ise geçikmiş vergi borcunun yasal faizi ile ayrı ve yüklü bir cezai işlem uygulanır. Peki siz ne yapabilirsiniz?

Adsense Kazancı İçin Şahıs Şirketi

Şahıs firması kurarak işe başlayabilirsiniz. Şahıs şirketi kurmak çok kolaydır. Bir Muhasebeci ile çalışırsınız. Muhasebeci sizin tüm gelir gider işlerinizi ve beyanname işlerinizi takip eder. Sizden aylık 50TL gibi bir ücret alır. Kazandıkça vergi verirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz