Fakirblog, 22 Eylül 2017

Altın Yatırım Fonu Nedir ?

Kıymetli madenler yatırım fonu ile alakalı kanun 2002 senesinde yürürlüğe girmiştir. Bu kanunla altın fonu ve kıymetli madenler fonu kurulması, yatırım fonu katılım belgesi ile altın yatırın araçlarına alternatif olması, yatırım fonlarının pay halinde alınıp istenilen zamanda satılması, kısa ve uzun vadeli altın yatırım imkanı amaçlanır.

Altın Yatırım Fonu

Altın yatırım fonları, altına yatırım yapmak isteyen insanlar için oldukça idealdir. Küçük miktardaki birikimi altına yatırıp yatırım amaçlayanlara yönelik bir fondur. Alım-satım işlemi oldukça basittir. Nakde döndürülebilmesi kolaydır. B tipi altın fonunda 1 gün ihbar süresi verilir.

Altın Yatırım Fonu Nedir

Altın fonu altın ücretine paralel getiri sağlayan bir araçtır. Orta ve uzun vadede altına yatırım yapabilmeyi ve getiri imkanı vardır. Altın fonu altım borsasında ufak miktarda işlem yapmayı sağlar.Saklama güvencesi ve fizik alımda fiyat farkı yok olur. Altın bütün dünyada en güvenilir yatırım aracı olarak görülür. Krizden sonra bu görüş daha da yaygınlaştı. Bireysel ve kurulsam yatırımcıların en fazla tercih ettiği yatırım aracıdır.

Güvenli yatırım aracı

Güvenli yatırım aracı olan altın Türkiye’de banka fonları ve mevduat hesapları içinde yer alıyor. Yatırımcı artık yastık altı değil altın fonu alıp yatırım yapabiliyor. Bu yöntem hem güvenli hem de kolaydır. Altın fonu amaçlarından birisi de Türkiye’de yer alan binlerce ton yastık altı altınların ülke ekonomisine kazandırılmasıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz