Fakirblog, 22 Eylül 2017

Askerlik Sorgulama ve Nereye Düştüğünü Öğrenme

Asker adayları için en zor şeylerden biridir bu soru.Acaba nereye düştüm ve nasıl bir yerde askerlik yapacağım konusu.Hemen internette askerlik yapacağınız yer ile alakalı bir sürü olay ve masallarla kendinizi korkutursunuz.

Ancak er adayları ve yedek subay adayları için askerlik sorgulaması ilk olarak acemi birliğini öğrenme en önemli olaydır.Ancak askerlik sorgulamasından görev hangi meslek grubundan askerliğini sürdüreceğin yazmıyor.

Bu her halde askere alma daire başkanlığının uygulaması gibi.Yani hangi sınıf ve rütbede askere alındığınızı ancak Sülüsü almaya gittiğinizde görebiliyorsunuz.Hem almak için bazı gerekli işlemler var imza filan teslim için.

TURK ASKERLERI

Acemi birliğinize en geç saat 10:00 teslim olacağını hem Albay hemde görevli astsubay tarafından sizlere iletiliyor.Birde en önemli diğer bir konuda yol parasını sizlere kuruşu kuruşunu verilip askerlik şubesinden ayrılıyorsunuz.

Sizde askerlik sorgulaması ve nereye düştüğünüzü öğrenmek için turkiye.gov.tr adresini girip, menülerin en sağında Milli Savunma Bakanlığının linklerinden er ise tıklayıp, yedek subay içinde diğer linklere tıklamanız yeterli.Genel de celp dönemlerinden 1 -2 hafta önce internette ki bu anlattığım bölümde sizde askerlik hizmetinizi nerede yapacağınıza bakabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz