Fakirblog, 22 Ekim 2017

Asus Strix R9 285 Ekran Kartı

Asus Strix R9 285  ; Strix Yunanca baykuş demek, Asus’un ekran kartı için bu ismi seçmesi ise rastlandı değil gibi görünüyor. Kartın en etkileyici yanı ise düşük güç tüketirken serin bir şekilde çalışıyor olması aynı zamanda sessiz yapısı ise göz ardı edilmeyecek kadar önemli bir konu başlığını oluşturuyor.

R9 285 genel olarak Tonga silikonu kullanmakta olan ekran kartı olarak karşımıza çıkıyor. Eğer ekran kartları incelenmeden sadece  dış görünümüne bakarak puan verilmiş olsaydı hiç şüphesiz ilk beş arasına rahatlıkla girebilirdi.

Asus Strix R9 285

Peki ama genel özellikleri neler?

Arka bağlantılarında her ekran kartında görmeye alışık olduğumuz HDMI, DVI ın yanı sıra Display Port bulunmakta.

2 GB bellek kapasitesine sahip olan kartı aynı zamanda 5500 MHz bellek hızı ile çalışıyor. 256 b bant genişliği de kullanım ayrıcalığı sunmakta.

65 derece limiti!

Asus Strix R9 285

Ekran kartını asıl ilgi çekici yapan detay ise, sessiz çalışması genel olarak 65 derece kadar herhangi bir fan çalıştırmadığı için son derece sessiz çalıştığını söyleyebiliri. 65 derece aşıldıktan sonra performans düşüklüğüne müsamaha  göstermeden fanlarını çalıştırıyor. Bilindiği üzere ısı dağılımı ekran kartları açısından son derece önemli bir konu başlığı olarak dikkat çekiyor. Bu konuda yapılan adım ise etkili soğutması ve ısıya karşı yüksek toleransa sahip olması, başarılı bulduğumuz ekran kartı özellikle oyun meraklılarının isteklerini tam olarak karşılayacağa benziyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz