Fakirblog, 22 Ekim 2017

Avea Sim kartım 4.5G Uyumlu mu

avea simkart 4.5g

4.5G için geri sayım başladı. İhalenin sonuçlanmasının ardından 4.5G nedir ve ne zaman kullanılmaya başlayacak soruları sorulmaya başlandı. Bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Öncelikle 4.5G ye ne zaman geçeceğimizi söyleyelim. 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren ülkemizde 4.5G teknolojisi kullanılmaya başlanacak. Bütün operatörlerin de bu konuda gerekli adımlar atmaya ve araştırmalar yapmaya başladığını söyleyebiliriz. Peki ama avea kullanıcılarının nasıl bir yol izlemesi gerekiyor.

Bilindiği üzere 4.5g ye geçiş yapmak için iki seçeneğin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Öncelikle telefonunuzun bu teknolojiye uyumlu olması gerekiyor. Bunun için yazılmış makalemize göz atarak telefonunuzun uyumlu olup olmadığına göz atabilirsiniz. İkinci seçenekse 4.5 g uyumlu sim kart sahibi olmanız gerekmektedir.

4.5G Nedir

Daha hızlı internet, şeklinde açıklarsak yanlış olmayacaktır. 4.5G ye terfi ederek 3G ye oranla on kata varan hızlı ve kesintisiz internete sahip olacağız. Bu da kesintisiz ve hızlı internete sahip olarak istediğimiz zaman HD kalitede film izlememiz ve aynı kalitede internete bağlanmamız anlamına geliyor. İhtiyacımız olan belgelere sahip olmak için ekstra wifi arayışına girişmeden doğrudan internet üzerinden indirmeye başlayabilirsiniz. Her yönü ile yeni nesil internet şeklinde yorumlanan 4.5G hızlı ve kaliteli internete son derece kolay bir şekilde ulaşmanıza da olanak sağlayacak…

Daha öncede belirttiğimiz gibi ,internetin hızlanacağı bu yeni nesil mobil iletişim teknolojisinde simkart zorunluluğu bulunmaktadır. Telefonunuz uyumlu ise rahatlıkla simkart sahibi olabilirsiniz. Sorgulama yapmak ve yeni simkartlara sahip olmak için sadece ofislere uğramanız yeterli oluyor. Eğer simkartınıza telefon numaraları kayıtlı ise önceden yedekleme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı operatörlerin sim kartları bu özelliğe sahip olurken avea simkart 4.5G uyumlu olmadığını söyleyebiliriz. Bunun için Türk Telekom Grup mağazalarına uğramanız ve uygun simkart talep etmeniz gerekiyor. Aynı şekilde Avea iletişim merkezlerinden de uygun sim kartlarınızı alabilirsiniz.

Eğer uygun telefonunuz bulunuyorsa vakit kaybetmeksizin Avea iletişim Merkezlerine uğrayarak uygun simkartlardan bir tanesine sahip olabilirsiniz. 1 Nisan tarihinden itibaren Avea kalitesiyle internetten yararlanmaya başlayacak ve daha kaliteli kesintisiz ve hızlı internete son derece hızlı bir şekilde ulaşacaksınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz