Fakirblog, 22 Ekim 2017

Backlink Nedir ? Hangi Sitelerden Backlink Alınmalıdır ?

Backlink bir başka sitenin sizin sitenize verdiği linke verilen isimdir. Türkçe ye çevirmek gerekirse geri link olarak çevrilebilir.Arama motorları sizin linkinizin olduğu siteleri incelerken bu linkleri takip ederek sizin sitenize de gelirler. Bu sayede arama motorları sizin sitenizi daha sık aralıklarla ziyaret etmiş olurlar.Sitenize gelen backlink sayısı arama motorlarının sizi arama sonuçlarında sitenizi üst sıralarda çıkarmak için yani SEO için çok önemli bir faktördür.

Hangi sitelerden backlink alınmalıdır ?

Backlink işlemlerine başlamadan önce sitenizi özgün içerikli yazılar ile doldurmuş olmalısınız. Ayrıca anahtar kelimelerinizi yerinde ve doğru olarak kullanmış olmalısınız.Özgün içerikten sonra aldığınız backlink sayısı içeriği kötü olan sayfalara oranla çok daha yararlıdır.Backlink konusunu daha iyi anlamak için şöyle düşünelim; eğer benim sitemi diğer 10 site referans olarak gösteriyorsa yani benim sayfalarımın linklerini paylaşmışsa buna karşılık benim sitemle aynı konuyu anlatan bir başka siteyi sadece 3 kişi referans olarak göstermişse arama motorları benim sitemin daha kaliteli içerik sunduğunu söyleyecektir. Böylece arama sonuçlarında üst sıralarda çıkan site benim sitem olacaktır.

kaliteli backlink nasıl alınır

Kaliteli backlink nasıl alınır ?

Backlink alırken dikkat edilmesi gereken bir kuralı aklınızdan çıkarmamalısınız. Kendi sitenizin konusu dışındaki alakasız sitelerden,bloglardan alakasız backlink almamalısınız. Bunu en azından kendiniz bilinçli olarak yapmamalısınız.Yani bir sağlık siteniz var ise benzer içerikleri  yayınlayan ve özgün olan bir sağlık sitesinden link almalısınız.

Google backlink almanın önemi nedir ?

Daha çok ziyaretçi çekmek için daha üst sıralarda çıkmayı hedefleriz. Bu düşünce ile yanlış hamleler yaparak kötü neticeler oluşturabiliriz. Bu yüzden backlink almak oldukça hassas bir konudur. Bugün bir anlık dikkatsizlik ile bir siteden alacağınız bir backlink bir süre sonra sitenizi google penaltı noktasına kadar getirebilir. Google backlink değerinizi yükselttiğiniz sürece kalıcı seo yaptığınız ortadadır.Zaman içinde artan google backlink değerinizi sık sık backlink sorgulama araçlarını kullanarak kontrol etmelisiniz. Spam olabileceğinizi düşündüğünüz sitelerde sayfalarda olan linklerinizi derhal kaldırmalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz