Fakirblog, 22 Ekim 2017

Bankaların EFT Saatleri

Bankaların EFT Saatleri

Bankaların EFT Saatleri-Para transferleri işlemlerinizi yapmanı bir çok yolu vardır. Bankalardan yaptığını para transfleri 3 türden oluşmaktadır. bu türlerin başında yurt içi para transferi EFT ve Havale, Diğer Swift yani yurt dışından yapılan para transferleridir.

Havale öncelikle nedir ona cevap verelim, Aynı banka hesapları arasında yapılan para transferleri işlemleridir. Bu para transferi işlemlerini 7 gün 24 saat boyunca yapabilirsiniz. Swift yani yurt dışına veya yurt dışından yağılan para transferler, Para transferleri arasından en yüksek ücretlerin alındığı transferlerdir. yurt dışına para alıp göndermek için bankaların swift kodu yardımı ile yapılabilir.

EFT işlemleri ise bankalar arası yapılan para transferleridir. Farklı banka hesapları arasında yapılıyor yani, EFT işlemleri sadece bankaların EFT saatleri arasında yapılan yapılabilir. EFT saatleri dışından yapılan işlemler gerçekleşmeyecektir. Türkiye’de bütün bankaların EFT saatleri ilgili banka tarafından belirlenir. Saatleri genellikle bankanın açılış ve kapanış arasında belirlenir. Yani 09.00 ile 17.00 arasından yapılırken bankaların bu saatleri müşterilerinin taleplerine göre belirlemektedir. bazı bankaların EFT saatleri erken başlar veya erken biter, dediğimiz gibi bütün saatler banka tarafından belirtilir.

EFT saatleri sadece hafta içi geçerlidir. hafta sonu EFT yapılamaz, yapılsa bile karşı hesaba geçmesi için ilk iş günü beklenir. Geceleri de aynı şekilde EFT’ler geçmez bir sonraki iş gününü bekliyor. Eğer hesabınızda para varsa EFT işlemi bir sonraki iş günü gerçekleşir.

Türkiye’de bankalar devlet bankaları dahil bütün işlemler belli saatler arasında yapılmakta olup, EFT sorgulama işlemlerini bankanın telefon bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.

Kaynak:Banka Kredi Notu

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz