Fakirblog, 19 Eylül 2017

Blackberry 4.5G Uyumlu Cihazlar

4.5 uyumlu blackberry

İş telefonu olarak kullandığım Blackberry 9900 4.5G uyumlu mu diye internette kısaca bir araştırma yaptım. Ne yazık ki Blackberry nin sadece üç telefonunun 4.5G uyumlu olduğunu görünce bu konuda bilgi vermek istedim. Yakın bir tarihte daha fazla konuşmaya başlayacağımız 4.5G teknolojisinin Blackberry ayağında neler oluyor? Hangi Blackberry  cihazları 4.5G uyumlu bunları sizler için araştırdım. Dilerseniz öncelikle 4.5G nin hayatımıza katkılarına göz atalım.

4.5G en basit anlamıyla hızlı internet ve geniş kapsama alanı olarak yorumlanabilir. Operatörler 2024 yılına kadar pek çok alanda 4.5G yi ülkemiz ile tanıştıracağı için eğitimden, iş sektörüne ve günlük kullanımda internet hızında çok büyük zıplamalar ile karşılaşacağımızı söyleyebiliriz. Tüm bunlarında yanı sıra 4.5G uyumlu cihazlar sayesinde internet ve kullanım kolaylığı yaşayacağız. Evde kullandığımız internet hızına sahip olarak oturduğumuz yerden rahatlıkla HD film arşivine ulaşacak yada çok büyük miktardaki dosyaları cep telefonumuza indirerek kullanmaya başlayabileceğiz.

Bunlar bütünüyle artı olarak ön plana çıkarken internette yeni bir sayfa açılacağını söylemekte yanlış olmayacak. Her yönü ile 4.5G farklı bir teknoloji olarak ön plana çıkarken bu teknolojiye ulaşmanın iki farklı yönü de bulunuyor. Öncelikle 4.5G uyumlu bir cep telefonuna sahip olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra kullandığınız operatörün simkartının da 4.5G uyumlu olması da şart. Vodafone bu konuda en fazla kolaylıkla sağlayan operatör olarak dikkat çekerken diğer operatör kullanıcıları da simkartlarını yenileyerek 4.5G rahatlığından yararlanabilirler.

4.5G Uyumlu Blackberry Cihazlar

  • Blackberry q10
  • Blackberry q5
  • Blackberry z30

Eğer sizde yukarda yer alan cihazlardan bir tanesine sahipseniz 4.5G teknolojisine adım atmak için ekstra bir cihaz kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Benim gibi iş telefonu olarak Blackberry 9900 kullanıyorsanız da o zaman farklı bir Blackberry cihaza terfi etmeniz gerekiyor. 4.5G sonrası 3G kullanım rakamları ne olacak bunlarda merakla beklediğimiz sorular arasında yer alıyor. Ama benim tahminime göre 4.5G nin ardından 3G nin hızının daha da artacağını düşünüyorum. Sizler bu konuda ne düşünüyorsanız yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Eğer eklenmesini istediğiniz cihazlar bulunuyorsa (gözümden kaçan) onları da belirtirseniz yenilerini ekleyebilirim.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz