Fakirblog, 22 Eylül 2017

Blog Yazarı Nasıl Olunur

blog yazarı nasıl olunur

Her yıl on binlerce insan blog yazarı olmaya karar verirken sadece birkaç tane başarılı blog yazarı çıkmaktadır. Nasıl blog yazarı olunur? Başarının devam etmesi için ne yapmak gerekir gibi konu başlıklarını detaylı bir şekilde inceledik.

Öncelikle blogspot yada kişisel alan adı kaydının olması gerekiyor. Alan adınız yazacağınız konu ile doğrudan ilişki içerisinde olmalıdır bir gezginin günlüğü başlığı ile yazmayı düşünüyorsanız ilk bakıldığı andan itibaren sizin hangi konuda yazdığınızı açık bir şekilde dile getiren bir alan adına sahip olmanız emeğinizin ziyan olmaması için önemli olmaktadır.

İyi Bir Blog Yazarı Olmak

Eğer internet sitesi ve bloglar konusunda hiç bilgi sahibi değilseniz internet üzerinde detaylı bilgilendirmenin yapıldığı pek çok videoya göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Bedava blog hizmeti veren adreslerden yararlanabildiğiniz gibi bazı hosting firmaları da çok fazla uğraşmanıza gerek kalmadan size istediğiniz blogu sağlayabilirler. Biraz araştırma yapmanız durumunda en mantıklı olan seçeneğe rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İyi bir blog yazarı blogunda işlediği konuyu başarılı bir şekilde sürdürmelidir. Hangi konuda yazdığınız ise tamamen sizin ilgi ve isteğinize bağlıdır. Söz gelimi devamlı olarak gezdiğiniz bir işiniz olduğunu düşünelim. Bu iş iyi bir gezi blogu yapmak için yeterli ortamı sağlamaktadır. Sadece gezi notlarınızı ve resimlerinizi düzenli olarak blogunuza eklerseniz kaleminizin iyi olması durumunda bir kitleye sahip olabilirsiniz. Ama unutulmaması gerekenlerin başında sabredilmesi gerektiği ve devamlı olarak yazmanın önemli olduğu da unutulmamalıdır.

Blog Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Konunuzu önemseyin. Farklı konularda geçiş yapmak sizi takip edenlerin azalmasına neden olabilir. Hem seyahat blogu yazarken hem oyun tecrübelerinizi aktarmayın. Eğer böyle bir şey yapmanız gerekiyorsa bile bunu seyahat başlığı altında açmaya gayret gösterin.
  • Blog yazarken kullandığınız dili değiştirmeyin sade ve akıcı olması okuyucunun sıkılmamasına sağlayacaktır.
  • Devamlı olarak metinle doldurmayın imkanınız varsa bol bol fotoğraf ve video koyun.
  • Sayaçlara uzunca bir süre göz atmayın. Bir süre kimsenin gelmemesi normaldir ve kimse gelmiyor diye yazmayı bırakmayın. Eninde sonunda sizde blogunuz gibi kendinizi geliştirecek ve daha fazla kişinin dikkatini çekmeye başlayacaksınız.
  • Hedefiniz devamlı olarak bir önceki işin daha iyisini yapmak olsun çok okunan bloglar incelendiği zaman genellikle bu temel nokta ile karşılaşılmaktadır. İlk yazdığınız yazı çok kötü ve eksiklikle dolu olabilir. Bunu siz defalarca okuyarak bir sonraki paylaşımınızda daha dikkate değer bir şeyler yapmanız sağlanabilir.
  • Sizin konunuzda paylaşım yapan blogları inceleyin beğendiğiniz ve eksik bulduğunuz yanlarını not alın ve bunlara kendi blogunuzda dikkat çekin.
  • İyi bir blog bol bol emek, zaman, çoğunlukla para harcamanıza neden olabilir. Açılan iki yüz milyona yakın blogun sadece yüzde beşinin son üç ay içerisinde güncellendiğini düşünecek olursak yazımızın başında da belirttiğimiz gibi süreklilik bu işin en büyük anahtarı olarak karşımıza çıkacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz