Fakirblog, 19 Eylül 2017

Bmw 320i Nasıl Bir Araba

bmw 3.20

Herkesin spor araba merakı vardır. Her ne kadar bu merak uzunca bir süre ulaşılmaz görülse de imkan dahilinde alınması gereken araçlar arasında hiç şüphesiz ilk sırada Bmw yer almaktadır. Bugün Bmw kullanıcılarından Ahmet Bey ile 3.20i üzerine geniş bir röportaj yaptık.

Öncelikle 3.20 nasıl bir araba diğer arabalardan ayıran özellikleri nelerdir ona değinelim?

Bmw 3.20i spor, atak ve keskin sürüş severlere hitap eden bir araçtır. Çocukluğumdan beri Bmw’ye olan hayranlıktan dolayı Bmw 3.20i ed aldım. Benim aldığım 3.20i f30 kasa olarak da geçen 170 beygirlik çift turbolu modelidir. Sekiz ileri joystik vites, mineral beyaz, bej döşeme, sunroof, geri görüş kamerası ve ışık paketi bulunan modelini aldım. Aynı zamanda SOS paketi de aldığım Bmw 3.20i de bulunan donanımlar arasında yer alıyordu.

3.20 Fiyatı ne kadar?

Şu an Bmw 3.20i sunrooflu fiyatı 139.000 TL den başlıyor. Comfort tecnology paketinin dışında daha pahalı bir paketleri almak isterseniz 139.000 in üzerinde fiyat vermeniz gerekebilir.

Sizi 3.20 almaya iten nedenleri sayar mısınız?

Aslında hayalimde ki araç 5.20 dizel iken ekonomik durumlardan dolayı 3.20i yi tercih ettim. Ancak 3 serisinin 5 serisinden daha seri ve çevik bir araç olduğunu gördüğüm için bu aracı almakla doğru bir karar verdiğimi söyleyebilirim.

Bmw yakıt şehir içi 8.6 ortalama iken şehirler arası 6.5 litre yakıt tüketimine sahip, üstelik çok hızlı araba sürmeme rağmen bu yakıt ortalamasına ulaştığımı da belirtmek istiyorum.

Bmw 3.20 fiyatına alınacak başka hangi arabalar var?

Aslında Bmw alacak param olduğu müddetçe Bmw dışında bir araç satın almam ama, mecbur kalırsam; Chevrolet Captiva, Volkswagen Passat, Volkswagen Tiguan alınabilir.

3.20 ikinci el fiyatları neler?

2014 model Bmw 3.20i fiyatı 115.000 ila 120.000 tl arasında değişiyor. İkinci el fiyatı araba ne kadar yeni olursa olsun ciddi anlamda hem satış hem de Pazar bakımından zorluk yaşanıyor. Arabam 9.400 km de olmasına rağmen minimum 7.000 tl civarında bir zararla satmak zorunda kalabilirsiniz.

Lüks araba tavsiyeleriniz nelerdir?

Bmw 5.25 xdrive, Mercedes E230 Kompressor, 2015 model Passat CC, Porsche Cayenne, Bmw 4.20 d

Bmw’nin diğer modelleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Z Serisi ve X Serisi olan araçları kesinlikle sevemediğimi söyleyebilirim. Aslına bakılırsa X Serisi araçları Bmw gibi bir firmaya yakıştıramıyorum. Yani aslında bana Bmw kalitesiyle pek orantılı olmadığını söyleyebilirim.

Sahip olmak istediğim araçlar arasında Bmw M6 da bulunmaktadır. Aynı zamanda Bmw almak isteyenlere 5.20 d yide öneririm.

Yani başka bir şekilde söyleyecek olursam araç almak tamamen gelirle orantılı olduğu için buradan söylediğim her şey havada kalabilir. Benim başka bir şahsi görüşümde şudur ki, Bmw bir yana diğer araçlar bir yana şeklinde açıklayabilirim.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz