Fakirblog, 22 Ekim 2017

Bolu Gölcük Tabiat Parkı Gezisi

Bolu Gölcük Tabiat Parkı, güzelliği ile ön plana çıkan harika bir seçenektir. Bolu Gölcük merkeze sadece 13 km uzaklıkta yer alması ve yolunun çift şeritli olarak sağlanması gibi artıları ile ulaşım güçlüğü çekmeksizin gitmenize olanak tanımaktadır.

Bölgede zaman içerisinde konaklama konusunda ciddi yatırımlar yapılmış, bu da Bolu Gölcük Otel seçeneklerinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Başka bir deyiş ile sadece günü birlik geziler değil, aynı zamanda muhteşem doğası ile uzun vadeli konaklama seçeneklerinden de yararlanabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bunun için gitmek istediğiniz zaman aralığını iyi belirlemeniz gerekir. Gölcük Tabiat parkı eşsiz güzelliklerini içerisinde barındıran bir nokta olmasının yanı sıra uygun mevsim ve hava şartları altında daha güzel olarak karşımıza çıkabilir.

Özellikle Ankara ve civar illerden Bolu’ya gelerek farklı bir noktayı görmek istiyorsanız tavsiye ediyoruz. Devamlı olarak Kızılcahamam ve Abant gibi noktaları görmekten sıkıldıysanız Bolu merkeze sadece 13 km uzaklıkta yer alan Bolu Gölcük Tabiat Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz.

bolu gölcük

Bolu Gölcük’e Nasıl Gidilir

Gölcük Tabiat parkı ulaşım konusunda sıkıntı yaşanmayacak bir noktaya yer almaktadır. Bolu merkeze uğradığınız zaman pek çok tabela ile yönlendiriliyorsunuz. Buraya gidebilmek için merkeze uğrayabilirsiniz. Aynı zamanda piknik yapabileceğiniz bu noktada rahatlıkla gezi seçeneklerine göz atmanız da yeterli olacaktır. Ankara’dan gelmek isteyenler için 250 km lik bir mesafe bulunduğunu hatırlatalım. Gölcük ile İstanbul arasında ki uzaklık ise yaklaşık olarak 350 km dir.

Bolu Gölcük Oluşumu

1958 yapımına başlanan göl 1300 metrelik kıyı uzunluğuna sahiptir. Zaman içerisinde bölgede yer alan kar ve yağmur suları ile beslenen gölet bugünkü haline gelmiştir. Aynı zamanda bölgede yer alan diğer konaklama ve günü birlik kaçışlar için iyi bir güzergah üzerinde bulunması nedeniyle pek çok otel ve konaklama artısı ile de geliştirilmiştir.

Gölette nilüfer ve bazı balık türleri sonradan aşılanarak güzellik ve doğallık kazanması sağlanmaktadır. Abant alası ve sazan en fazla bulunan balık türleri arasında yer alır. Bunların dışında ot sazanı ve kefalde bulunmaktadır.

bolu gölcük ulaşım

Bolu Gölcük Konaklama

Teknolojiden uzak, doğa ile iç içe bir tatil yapmak isterseniz bolu gölcük otel seçeneklerine göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Hem kuruldukları nokta itibariyle hem de kolay ulaşılabilir olması nedeniyle ayrıcalıklı bir tatil seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde bölgede pek çok konaklama noktası yer aldığı için uygun fiyat seçeneklerinden bu noktalarda konaklamanız da mümkün olmaktadır. Fakat buraya gitmeden önce rezervasyon yaptırmalı ve fiyat konusunda daha detaylı bir şekilde bilgi almayı da ihmal etmemelisiniz.

Ayrıcalıklı ve farklı bir tatil seçeneği olarak Bolu gölcük yeterli olacaktır. Her geçen gün farklı bir özelliği ve seçeneğin ön plana çıkarılması da ayrıcalıklı özellikleri olarak dikkat çekecektir.

Bolu Gölcük’e Gitmeden

  • Kesinlikle hava durumuna göz atmayı unutmayın. Şehir merkezi ile Gölcük arasında ciddi anlamda sıcaklık farkı olabilir. Üşümemek için tedarikli gitmeniz gerekebilir.
  • Gazete, dergi gibi ihtiyaçların satılmadığını hatırlatmakta fayda var. Gitmeden bunları tedarik edebilirsiniz.
  • Aracınız yoksa taksi tutarak ta Gölcük’e gitmeniz mümkün olmaktadır. Pazarlık yapmayı unutmayın.
  • Konaklayacaksanız önceden otellerle rezervasyon yaptırın. İmkanınız varsa mevsimine uygun olarak yapılan yorumlara göz atmayı unutmayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz