Fakirblog, 22 Ekim 2017

Borsa En Çok Kazandıran Hisseler 2016

İlk olarak şunu söyleyelim: En çok kazandıran hisseleri öğrenmek için, borsa ile ciddi bir iletişim içerisine girmelisiniz. Borsaya zaman ayırmıyorsanız ve borsaya gereken önemi göstermiyorsanız, en çok kazandıran hisseleri öğrenmeniz çok da mümkün olmaz. Çünkü bu hisseler herkesin bildiği üzere sık sık değişmektedir. Siz de bir yatırımcı olarak bu değişime hızlı bir şekilde ayak uydurabilmeli ve paranızı, en çok kazandıran hisseler ile anlık olarak değerlendirmelisiniz. Borsa uzun süreli ve istikrarlı bir yatırım aracı olmadığı için, sürekli takibe ihtiyaç duyar.

Güncel Bir Şekilde Takipte Kalmalısınız

Ayrıca sizi en çok para kazandıran hisselere ulaştıracak olan bu takip işlemini güncel bir şekilde yapmalısınız. Yani ayda yılda bir girip verileri incelemek ile ne yazık ki borsa takip etmiş olmuyorsunuz. Gününüzün büyük bir kısmını bu işe ayırmadan, borsa yoluyla büyük kazançlar elde etmeyi beklememelisiniz. Borsada kazanmanın en etkili ve önemli yolu sürekli borsayı takipte kalmaktır. Borsayı takip etmediğiniz takdirde, yatırdığınız paradan da olmanız işten bile değildir.

borsa da en çok kazandıran hisseler

İşte Son Ayın Verileri…

Bu bağlamda, güncel hisseler olmadan borsanın olamayacağını söyledikten sonra, sizlerle son ayın verilerini paylaşmak istiyoruz. Bu aralar, en güncelpara kazandıran hisseler arasında Arçelik dikkat çekiyor. Arçelik Anonim Şirketi’nden sahip olacağınız hisse senedi sayesinde, önümüzdeki birkaç ay boyunca da iyi paralar kazanmanız mümkün olabilir. Arçelik’i takiben BİM olarak da bilinen BİM Anonim Şirketi’nin hisseleri, yine çok kazandıran hisseler arasında. Bizim, Kordsa, Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. gibi şirketler de borsanın en karlı hisselerini teşkil eden şirketler… Aslında her ne kadar bu şirketlerin isimlerini güncel hisseler sebebiyle zikretmiş olsak da, bu şirketler aslında bütün zamanların en çok kazandıran şirketleridir. Bu nedenle bazı hisseler dolayısıyla kaybetme ihtimaliniz çok düşük oranlara iner. Bazı hisseler ise riskli hisselerdir. Hangi hisselerin riskli, hangilerinin daha garanti olduklarını, borsalara alıştıktan sonra kendi kendinize rahat bir şekilde yorumlayabilirsiniz. Fakat henüz bu işte yeniyseniz, bu tür yorumlar size asla fayda getirmeyecektir. Bu sefer yapmanız gereken şey, ufak tefek yoklamalar ile, kaybetmekten çekinmeyeceğiniz paraları kullanarak adımlar atmak… Bu durum sizi borsalara karşı tecrübe sahibi kılacaktır.

Siyasi Gelişmelere Dikkat

Sizlere tavsiyemiz büyük ve bilindik şirketlere yönelmeniz. Güncel yaşanan siyasi olayları da takip ederek borsalara yönelmeniz lehinize olacaktır çünkü bildiğiniz gibi günlük gelişmeler de borsaları en çok etkileyen faktörlerden… Bu faktörlere dikkat ederseniz ve borsaları sıkı bir şekilde takip ederseniz, siz de borsa aracılığı ile iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Sizlere borsada para kazanmanın en garantili ve güvenilir yollarını bu yazımızda sunmuş olduk. Bundan sonra yapacağınız tercihlerinizde bu dediklerimizi dikkate almanız, büyük ölçüde iyi işlere imza atmanızı sağlayan bir etken olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz