Fakirblog, 22 Ekim 2017

Buzdolabı Temizliği İçin Pratik Bilgiler

Mutfak eşyalarının temizliği evin diğer bölmelerine göre hassas olmalıdır. Ben buzdolabı temizlerken kesinlikle deterjan kullanmıyorum. Çünkü deterjan kullandığım zaman buzdolabının içerisinde bulunan gıdalara da zararlı olabileceğini düşünüyorum. Bunun yerine oldukça pratik yöntemlerle temizlik yapmak mümkün oluyor.

Buzdolabı temizliği için pratik bilgiler

Buzdolabı temizliğini iki farklı başlık altında inceleyebiliriz. Kısa süreli temizlikler ve uzun süreli temizlikler… Uzun süreli temizlikleri ben altı ayda bir yapıyorum. Buzdolabını tamamen fişten çektikten sonra içerisini boşaltıyorum. Bu süre zarfında donmuş gıdaların bozulmaması için belirlediğiniz günden önce buzdolabında bulunan gıdaları tüketebilirsiniz. Bu şekilde buzdolabı temizliği hem ekonomik olacaktır. Hem de gıdaların bozulmasının önüne geçmiş olursunuz.

Buzdolabı Temizliği İçin Pratik Bilgiler

Buzdolabı temizliğinde karbonat ve sirke kullanımı

Kısa süreli temizlikleri ise iki haftada bir yapıyorum. Sizde çalışma sıklığınızı ve zaman bulmanıza göre bu süreyi artırıp azaltabilirsiniz. Önceleri sadece bez yardımıyla buzdolabı temizliği yapmama karşın son zamanlarda ıslak bezi karbonatlı su ile yıkamaya başladım. Hem güzel kokmasını sağlıyor hem de daha temiz oluyor. Bir arkadaşım yaptığımın doğru olduğunu suyumun içerisine birkaç damla sirke katarak bu temizliği detaylandırabileceğimi söylemişti. Ama ben sirkeyi kokusundan dolayı tercih etmediğim için geniş bir kabın içerisine tepeleme yarım bardak karbonat dökerek temizliğini bu şekilde yapıyorum.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz