Fakirblog, 22 Ekim 2017

Buzdolabındaki Koku Nasıl Giderilir ?

Buzdolabınızın içerisinde bozulmuş bir yiyecek bıraktıysanız zaman içerisinde kötü kokular ortaya çıkabilir. Bu kokularla mücadele etmek için öncelikle ortaya çıkan kötü kokuların sebebinin iyi anlaşılması gerekmektedir. Uzun süre kapısı kapalı kalmış fişten çıkmış buzdolabını kısa bir süre havalandırarak kokulardan kurtulmak mümkün olurken bozulmuş gıdalarla başınız beladaysa o zaman farklı yöntemler deneyebilirsiniz.

buzdolabında ki kötü koku nasıl giderilir

Buzdolabı bozulmuş et kokusu nasıl giderilir

Yemekler bozulunca kötü kokabilir.Özellikle bozulmuş et kokusu dayanılmazdır.Uzun zamandır kullandığım bu yöntem hem pratik hem de çok ekonomiktir. İhtiyacınız olan tek şey 250 ml süt, evet sadece bir bardak sütü buzdolabınızın içerisine bırakıyorsunuz bunun için bardak yada alanı geniş tutmak adına bir kase kullanabilirsiniz. Bu şekilde buzdolabınızın içindeki sütü birkaç gün bekleterek buzdolabı kokusu giderme kolaylığından rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Daha sonrasında ise bu sütü dökmeniz gerekiyor. Koku tamamiyle sütün içerisinde kalacağı için dökülmesi son derece önemli…

Buzdolabındaki kötü koku nasıl yok edilir

Hızlı bir şekilde buzdolabında ki kötü kokulardan bu şekilde kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda 4-5 ayda bir bunu yaparak kötü kokuların oluşmasının da önüne geçmeniz mümkün olabilir. Sadece bu pratik bilgiden yararlanarak hızlı bir şekilde kötü kokuları ortadan kaldırabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz