Fakirblog, 25 Eylül 2017

Cep Telefonunu Kumanda Olarak Kullanın !

Elektronik dünyası son dönemlerde akıllı televizyonları geliştirmek için oldukça mesai harcıyor. Televizyonlarımızın içine interneti dahil ettikten sonra, şimdide cep telefonlarımız ve diğer elektronik eşyalarımız ile uyumlu hale getiriyorlar. Televizyonların içerisinde yüklü olan uygulamalar, sayesinde oyun, müzik, video, eski filmler gibi pek çok içeriğe erişim imkanı sağlıyor. Üstelik, son dönemde dünyada satılan her 3 düz ekran televizyondan 1 tanesi internete bağlanabilme özelliğine sahip. Bu istatistikte, akıllı televizyon sektörünün günümüzde ne kadar önemli hale geldiğini gösteriyor. Bizde akıllı telefonlarımız ile akıllı televizyonlarımızı nasıl kumanda edebileceğimizi araştırdık. İşte bu konuda biz yardımcı olacak marka ve uygulamalar.

Akıllı Telefon İle Televizyon Kumanda Etme

samsun cep telefonu tv kumandası

Samsung Smart View

Samsung’un Smart TV özelliğine sahip televizyonları için oluşturulan, hem iPhone hemde Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda ve tabletlerde kullanılabilen kumanda aplikasyonu Samsung Smart View. Android işletim sistemine sahip cihazlar için hazırlanan sürümü View-Tab sayesinde, farklı bir odadayken, televizyon ekranını tabletinizden görebilmeniz mümkün. Üstelik televizyonda bulunan oyunları kontrol edebilmek için “GamePad” özelliğide bu uygulamada mevcut.Samsung Smart View uygulamasını Android cihazınıza Google marketten , iPhone’unuza Apple storedan yükleyebilirsiniz.

Sony Media Remote

Sony, Google TV ile beraber, Android işletim sistemine sahip ilk televizyonu çıkaran marka olma ünvanına sahip. Sony, akıllı televizyonlarını kumanda edebilmek için iPhone, tablet ve Android için Media Remote uygulamasını hazırladı. Üstelik bu uygulama sayesinde, Sony markalı Blu-ray DVD’leride kumanda edebiliyorsunuz.Sony Media Remote uygulamasını Android cihazınıza buradan , iPhone’unuza buradan yükleyebilirsiniz.

LG TV Remote

LG firması, Android özelliğine sahip Google TV’sini geçtiğimiz Ocak ayında tanıtmıştı ve bu televizyon için iPhone ve Android cihazlar için kumanda uygulamasınıda yayınladı. Uygulamanın şimdilik tablet versiyonu maalesef bulunmuyor. TV Remote uygulaması ile, televizyonun genel özellikleri ile, menülerdeki en detay özellikleri bile kumanda edebiliyorsunuz.LG TV Remote uygulamasını Android cihazınıza buradan , iPhone’unuza buradan yükleyebilirsiniz.

cep telefonu televizyon kumandası

Panasonic Viera Remote

Oldukça işlevsel bir uygulama olan Viera Remote, Panasonic marka akıllı televizyonunuzun tüm içeriğini rahatlıkla kontrol etmenize yardımcı oluyor. Üstelik ev ya da iş yerinizde, bir taneden daha fazla Panasonic Viera akıllı televizyonunuz bulunuyorsa, oturduğunuz yerden, hepsini kontrol etme imkanını sağlıyor. Uygulamanın iPhone, iPad ve Android versiyonları bulunmakta.Panasonic Viera Remote uygulamasını Android cihazınıza buradan , iPhone ve iPad’inize buradan yükleyebilirsiniz.

Philips MyRemote

Televizyon sektöründe önemli yere sahip olan Philips firması, MyRemote ismini verdiği uygulaması ile akıllı televizyonunuzu kumanda etme imkanı sunuyor. Üstelik bu uygulama sayesinde, sadece Philips marka akıllı televizyonunuzu değil, evinizde bulunan Philips marka blu-ray DVD, müzik seti gibi, Wİ-Fİ özelliğine sahip olan tüm elektronik cihazlarınızı kontrol  edebiliyorsunuz. Belkide bu uygulamalar içinde en gelişmiş ve en işlevsel olanı budur.Uygulama iPhone ve Android işletim sistemine sahip cihazlar için geliştirildi.Philips MyRemote uygulamasını Android cihazınıza buradan , iPhone’unuza buradan yükleyebilirsiniz.

Toshiba TV Remote

Toshiba, akıllı televizyon modelleri için hazırladığı kumanda uygulamasını oldukça basit bir tasarım olarak hazırlamayı tercih etti. Uygulamanın görüntüsü, normal Toshiba kumandasının görüntüsü ile aynı, fakat 4 sayfaya yayılmış hali. Sayfaları parmağınız ile kaydırarak diğer tuşlara geçiş yapıyorsunuz.Uygulama şimdilik sadece iPhone’lar için mevcut. Android cihazlar için bu uygulamanın olmaması, Toshiba firması için büyük bir dezavantaj.Toshiba TV Remote uygulamasını iPhone’unuza buradan yükleyebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz