Fakirblog, 22 Ekim 2017

Diriliş Ertuğrul Dizisi Nerede Çekiliyor

diriliş ertuğrul nerede çekiliyor

Trt’nin sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul nerede çekiliyor sizler için araştırdık. Özellikle son dönemlerde dizilerin sezon finali yapması ve tatile girmesinden sonra izleyicilerin yeni bölümleri büyük bir merakla beklediğini görüyoruz. Söz konusu olan Diriliş Ertuğrul gibi başarılı bir dizi olduğu zamanda izleyicilerin bu dizinin setini gezmek istemeleri de son derece doğal bir hal alıyor. Sezon finali yapmasının ardından oyuncularının bir bir tatile çıktığı şu günlerde eylül ayının gelmesiyle birlikte dizilerin yeni bölümleri yayınlanmaya başlayacak. Aynı şekilde Diriliş Ertuğrul Dizisi de merakla beklenen yeni bölümleri ile eylül ayında bizimle olacak

Öncelikle dilerseniz diriliş yeni bölüm ne zaman sorusunu cevaplayalım. Tamamen döneminin özelliklerini yansıtan dizinin yeni bölümleri Eylül ayından itibaren Trt ekranlarında kaldığı yerden devam edecek. Hemen her bölümünde büyük bir heyecan ve merak uyandıran dizinin yeni bölümlerinde de aynı heyecanı koruması bekleniyor.

Bilindiği üzere Diriliş Ertuğrul seti Beykoz ve Riva’da bulunuyor. Burada kurulan bu sette dönemin tüm özelliklerini yansıtan ve kıl keçisinden yapılan çadırlar ve Anadolu atları bulunuyor. Diriliş Ertuğrul dizisinin en son kaldığı bölüme değinecek olursak Moğolların baskısından Anadolu’da yurt arayan Kayı Boyu’nun mücadelesi ve Süleyman Şah ve oğullarının Halep emiri ve Selçuklularla ilişkisini konu ediniyor.

Yeni sezonla birlikte Ertuğrul Gazi’nin daha ön plana çıkması bekleniyor. Özellikle 13. Yüzyıl Türk adetlerinin gerçekçi bir şekilde yansıtıldığı dizi izleyicilerden tam not almış ve büyük bir beğeni toplamıştı. Tapınak Şövalyelerinin kalesi düşürüldükten sonra Ertuğrul Gazi ve Süleyman Şah büyük bir başarı elde etmiş ve yeni sorunlarla mücadele etmeye devam edecekler.

Aslında ilk olarak ekrana geldiği günden bu yana Diriliş Ertuğrul av sahnesi ile ön plana çıkmayı başarmıştı. O zamandan bu yana Engin Altan Düzyatan başarılı oyunculuğu ile Ertuğrul karakterini etkili bir şekilde oynamayı başarmıştı. Yeni sezonla birlikte Engin Altan Düzyatan’a daha çok görev düşeceğini ve Ertuğrul Gazi’nin pek çok önemli görevi başarıyla halledeceğini de söyleyebiliriz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz