Fakirblog, 22 Eylül 2017

Domuz Gribinden Korunma Yöntemleri

Havaların soğumasıyla birlikte grip vakalarında da gözle görülür bir artış oldu. Son dönemlerde domuz gribi nasıl bulaşır. Gibi sorular sıklıkla sorulduğu için gripten korunma yöntemlerinden bahsetmek istiyoruz.

Gripten korunmak için öncelikle giydiklerinize ve yediklerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Beş dakikalığına bile dışarı çıkacak olsanız bu durumu göz önünde bulundurmalı ve özellikle kalın kıyafetler tercih etmelisiniz. Tabi ki bunun ayarının tutturulmaması da gereksiz terlemenize ve yeniden soğukla mücadele de zorluk yaşamanıza neden olabilir. O sebepten kıyafetleriniz kalın olmalı ama sıcakladığınız anlarda doğrudan üzerinizden çıkarabilmeniz gerekmektedir. Fazladan giydiğiniz bir süveter, atkı yada şal alarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir diğer soru ise domuz gribi nasıl yayılır olduğu için başlangıçta toplu taşıma araçları ve diğer alanlarda dikkatli olmalı ve imkanınız bulunuyorsa yayılım alanlarından sonra ellerinizi düzenli olarak temiz tutmalısınız.

domuz gribinden korunma yöntemleri

Domuz gribinden korunma yolları

Bir diğer önemli başlık ise tükettiğiniz gıdalardır. Bağışıklık sisteminizi olumsuz etkileyeceği için sigaradan ve alkolden uzak durmalı ve çay yerine ıhlamur ve zencefil gibi karışımları da tüketebilirsiniz. Kış aylarında çok fazla susamadığımız için göz ardı edilen sıvı tüketiminin de son derece önemli olduğunun altını çizelim. Bol bol su için imkanınız bulunuyorsa portakal ve nar gibi c vitamini barındıran meyvelerin suyunu da muhakkak tüketmeyi ihmal etmeyin. Özellikle tatilin gelmesiyle birlikte çocuklarınızı toplu alanlara, oyun parklarına ve avmlere götürdüğünüz zaman aşırı harekete bağlı olarak terleyeceklerini ve dışarıya çıktığı zaman üşüyeceklerini de unutmamanız son derece önemlidir.

Bir diğer önemli konu ise baharatların arasında az da olsa zencefil bulundurmak olabilir. Aynı zamanda her gün bir kase yoğurt yemenin de göz ardı edilmeyecek kadar faydalı olduğunu unutmamak gerekiyor. Havaların soğumasıyla birlikte oturma alanlarımızı daha az havalandırdığımız için az miktarda da olsa düzenli şekilde odanızı havalandırmanız gribi nasıl yenerim sorusunun cevabı olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz