Fakirblog, 25 Eylül 2017

Drop Set Nedir ? Drop Set Nasıl Yapılır ?

 

Drop Set nedir ?

Drop set yaptığınız bir hareketin son setinde uygulanır.Son tekrardan sonra çalıştığınız kiloyu düşürerek harekete devam etmenizi sağlar ve kası daha çok yorarsınız.

Drop Setin Faydası Nedir ?

Bu teknikle kaslarınızı daha çok yorarsınız, yüksek pump etkisi alır  kaslarınızı tekrar yapamayacak hale getirirsiniz.Bu şekilde daha çok kas lifi çalışır ve daha çok büyüme kazanırsınız.

drop set nasıl yapılır

Drop Set Ne İşe Yarar ?

Bu tekniği ilk defa yaptığınız da kaslarınızda ki pump etkisi yani şişkinliğe inanamayacaksınız.Hareketi doğru ve hakkıyla yaparsanız kaslarınızda inanılmaz bir yanma hissedersiniz.Bu şekilde kaslarınızda ki tüm enerjiyi tüketirsiniz ve büyüme hormonunu tetiklersiniz.

Drop Set Ne Zaman Yapılır ?

Bu teknik güç isteyen bir tekniktir.Drop seti her hareketle yapmamalısınız.Diyelim biceps çalıştınız ve son harekete geldiniz.Bu son hareketin son setinde drop set yapabilirsiniz.En uygun zaman budur ve kasları tamamen tüketirsiniz.

Drop Set Nasıl Yapılır ?

Drop set genelde çalıştığınız bölgenin son hareketinin son setinde yapılır.Mesela ben her harekette yapmam,genelde bench press, hummer curl, cable triceps egzersizlerinde yaparım.Örnek verecek olursak.Ben biceps çalıştığım zaman son hareketi hammer curl yaparım.Yukarda ki resimde olduğu gibi dumbelları önceden hazırlarım.Kaldırabileceğim maximum ağırlıkla sete başlarım.20 şer kiloluk dumbellarla kasın tükenişine kadar tekrar yaparım bu da maximum 8-10 arası olur.Daha sonra bu ağırlığı %20% 30 arası düşürürüm ve sete devam ederim.Kas tükenişine geldiğimde tekrar %20-30 arası bir ağırlık alarak kası tamamen tüketir ve pump etkinin zirvesine ulaşırım.

Bu şekilde drop set yaparak kaslarınızı daha çok yakabilirsiniz ve bu sayede hacim artışı kazanırsınız.Aşağıda ki videoyu izleyerek drop set nasıl yapılır görebilirsiniz.Hareketten maximum fayda sağlamak için kaldırırken hızlı indirirken yavaş ve kontrollü yapmalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz