Fakirblog, 22 Kasım 2017

Emeklilerin Bankalardan Alabileceği Promosyonlar

banka promosyonları

2013 yılından bu yana ara ara gündeme gelen emekliye promosyon konusunda son durum ne? Bilindiği gibi emekli maaşları özel bankalara taşınması ile daha fazla gündemde yer bulur bir hal aldı. Fakat gelecek tarihte bankaların emeklilere senede bir defa yada bir sefere mahsus prim almaları da sıklıkla tartışılıyor.

Yapılan görüşmeler netice bulmasa bile emekli maaşlarının toplam tutarı senelik 120 milyar lirayı geçiyor. Hal böyle olunca özel bankaların böylesine bir paydan yararlanmaları da son derece büyük bir önem taşımaktadır.

Promosyon Nasıl İşleyecek

Emeklilerin bir dönem içerisinde alacağı promosyon tutarının 900 tl olması gündemde yer alırken, bazı bankalar ise bunu üç senelik veya daha uzun periyotlarda vermeyi talep ediyor. Bir diğer gündem maddesi ise bu miktarın aylara bölünerek verilmesi şeklinde yer aldı. Şimdilik tam bir netice alınmamış bile olsa yakın bir tarihte promosyonun tüm ayrıntıları şekilleneceğe benziyor.

Şimdi Emekliye Nasıl Bir Avantaj Söz Konusu

Bazı bankaların emekli maaşını taşıyanlara verdiği prim benzeri altın yada nakit para dışında herhangi bir promosyon ne yazık ki bulunmuyor.  Bu arada bu promosyon seçeneklerinden yararlanan emeklilere bir küçük hatırlatma yapmayı da faydalı bulunuyoruz. O da bankaların seçeneklerinden yararlanırken belirli bir süre (ki genelde bu 24 ay) başka bankaya emekli maaşınızı taşımayacağınızı taahhüt etmenizdir. Bu şekilde emeklilerin promosyon seçenekleri daha kısa süre içerisinde ön plana çıkabilir.

Yakın tarihte emekliye promosyon seçeneğinin ne gibi bir artısı olur yada hangi elemelerden geçerek emeklinin cebini rahatlatan seçenekler sunar bilinmez. Ama şimdilik böyle bir promosyonunun gündemde olmadığını söylemek gerekiyor. Bu durum hiçbir zaman olmayacağı anlamını taşımayacağı için hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz