Fakirblog, 22 Ekim 2017

En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilirim Hesaplama

Kredi başvurusunda öncelikle kredi notunuza dikkat edilir. Kredi notunuzun yüksek olması yada risksiz bulunmanız elbette ki istediğiniz miktarda kredi çekmenize olanak sağlamaz. Her bankanın ayrı bir politikası olduğu için çekebileceğiniz maksimum kredi kazançlarınız ve kredi limitlerinize bağlı olarak değişim gösterebilir.

Belirli limitlerin aşılması durumunda banka sizden ekstra belge isteyebilir. Yada kredi notunuz daha düşükse bir kefil aracılığıyla kredi çekmeniz de söz konusu olabilir. Bu durumun detaylı şekilde öğrenilmesi açısından öncelikle çalıştığınız bankaya başvurmanız daha yerinde bir karar olacaktır.

Kredi notu yüksek olan müşterilerin daha avantajlı faiz oranlarıyla kredi çekebildiğini de görüyoruz. Böylesine avantajlı durumlardan yararlanmak için bankaya gitmeden önce sizler de kredi notunuz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda mevcut ödeme alışkanlığınızın ve ödeme sıklığınızın da gözler önüne alınması da bu şekilde çekeceğiniz kredi sayısının artmasına neden olacaktır.

kredi çekme limiti öğrenme

Aylık Gelirin Kredi Notuna Etkisi

Kredi notuna ve kredi kullanım koşullarına aylık gelirin dolaylı olarak etkisi bulunmaktadır. Sigortalı bir çalışansanız kredi kullanmak istediğiniz zaman bankalar sizden geliriniz için belge talep edebilir. Kredi puanınıza da bakılarak istediğiniz miktarlarda kredi çekmeniz sağlanabilir. Kredi notuna göre ne kadar kredi çekebileceği de bu sebepten net cevap bulacak bir konu değildir.

En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilirim

Kredi notu sorguladığınız zaman mevcut kullanım oranlarınızı görebilirsiniz. Söz gelimi kredi kartlarınızın toplam limitinin 9.000 tl olduğunu ve 2.000 tl de kredili hesabınız olduğunu düşünelim. Bu oranın tamamına yakını doluysa yani bütünüyle hem kredi kartlarınıza hem de kredili hesaplarınıza borcunuz bulunuyorsa istediğiniz miktarda kredi çekmekte zorluk yaşayabilirsiniz. Daha önceden de belirttiğimiz gibi kredi kullanım alışkanlıklarının iyi bir şekilde ön plana çıkarılması da bu gelirlerin doğrudan değişmesine etki edebilir. Aylık ödemelerinizi düzenli olarak yapmalı ve kredi çekmek istediğiniz zaman önceden kredi notunuzu güncellemelisiniz. Bu şekilde kredi puanınızın etkili bir şekilde güncellemesi söz konusu olabilir. Neticede istediğiniz şekilde kredi çekebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz