Fakirblog, 22 Eylül 2017

En İyi Dövüş Filmleri Listesi

rocky filmi

Yoğun çalışma hayatımdan kalan süre zarfında özellikle spor salonuna gitmediğim zamanlarda film izlemeyi tercih ederim.Tercih ettiğim filmlerin başında aksiyon,macera ve dövüş filmleri gelmektedir.Kimi insanlar bu tarz filmleri sevmese de benim için dövüş filmi izlemek büyük bir keyiftir.

Size yıllardır izlediğim dövüş filmleri isimleri ve bu filmler hakkında kısa bilgiler vereceğim.Herkesin zevki ayrı olduğundan siz de benim beğendiğim filmi beğenmemiş olabilirsiniz.Ben yine de size filmleri tanıtayım siz de istediğiniz filmi seçebilirsiniz.

En İyi Dövüş Filmleri

Ip Man Serisi

İlk tanıtacağım film kuşkusuz İp man serisi olacaktır.Bu seride Bruce Lee’nin hocası Ip Man’ın hayat hikayesi anlatılmaktadır.Wing Chun savunma sanatının ustası olan Ip Man’ın hayatında yaşadığı zorluklar,savaşlar ve yaşam mücadelesi filmde oldukça heyecanlı bir şekilde anlatılmıştır.Nefes kesen dövüş sahneleri için bu film izlemenizi tavsiye ederim.

Rocky Serisi

Ünlü oyuncu Sylvester Stallone’ un senaryosunu yazıp oynadığı film serisidir.Bu filmde sefil durumdaki basit bir boksörün nasıl yükseldiği işlenmiştir.Hiç bir zaman pes etmeyen Rocky gücü ve kararlılığıyla Ağırsiklet boks şampiyonu olmayı başarabilecek mi ? Toplamda 6 filmden oluşan bu seri size muhteşem bir motivasyon kaynağı olacaktır.

Yenilmez Serisi

Son yılların en iyi dövüş filmleri hangileridir dersek ilk aklımıza gelen film Yenilmez olacaktır.Boyka…Boyka…Boyka…O sahneyi unutmak mümkün mü :) Film de  hapishanede yapılan dövüş müsabakaları konu almaktadır.İlk film biraz daha pasif geçse de serinin 2. ve 3. filminde Yuri Boyka karakteri bizi ekran karşısına kitlemeye yetiyor.Artislik dövüş hareketlerinin sıkça görüldüğü film dövüş severler için kaçırılmayacak bir baş yapıttır.Serisinin yeni filmi Yenilmez 4 ‘ün çekimlerine başlandığı haberini aldık.Son filmde yine Scott Adkins(Yuri Boyka) olacaktır.

Ong Bak

Bebekken tapınak keşişleri tarafından bulunan bir dövüşçünün hayat hikayesi.Tapınakta ona muay thai dövüş sanatı öğretilmiş ve bu sanatı dışarıda kullanması yasaklanmıştır.Filmin ilk serisinde köyünde yaşanan olaylara müdahale edecek olan Ong Bak diğer serilerinde farklı senaryolar işlenmiştir.Muhteşem dövüş tekniklerinin bulunduğu bu seriyi kaçırmayın !

kan ve kemik

Kan ve Kemik

Michael Jai White’ın baş rolünde oynadığı nefes kesen dövüş filmi.Bu filmde hapishaneden yeni çıkan bir adamın dövüş dünyasına girişi konu almaktadır.Sokak dövüşlerine çıkarak para kazanır ve büyük dövüşe hazırlanır.

Kickboxer

Ağabeyinin yapacağı kickbox maçını izlemek için Tayland’a giden Kurt nasıl dövüş makinesine dönüşür.Abisi çıktığı maçta felç geçirince Kurt intikam yemini eder.Uzun ve zorlu eğitimler sonunda maça hazırdır.Jean Claude Van Damme’nin oynadığı bu film bir çok film sever tarafından en iyi dövüş filmi olarak görülmektedir.

warrior filmi

Warrior

Son yılların en ses getiren filmlerinde biri olan Warrior’da birbirinden uzak iki kardeşin bir turnuvada karşı karşıya gelme hikayesi anlatıyor.Baş rolünde Tom Hardy’nin oynadığı bu filmde parçalanmış bir ailenin yaşamı da işlenmiştir.Kaçırılmayacak bir dövüş filmi…

Asla Pes Etme

Yeni taşındığı bir şehirde ilk defa gittiği bir partide dayak yiyen Jake Tyler’ın hayatı karma dövüş sanatı ile tanışmasıyla değişiyor.Jean Roqua isimli MMA antrenörü ile çalışmaya başlayan Jake’in hayatı bir anda değişmeye başlar.Kendini geliştirir ve big down isimli turnuvaya katılır.Filmin çok beğenilmesi üzerine ikinci filmi çekilmiştir.

En İyi Dövüş Filmleri Listesi

Yukarıda saydığım filmlerin dışında kesinlikle izlenmesi gereken diğer dövüş filmlerini aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

Kill Bill
Drunken Master
Enter the Dragon
Southpaw
Karate Kid
Koruyucu
Bloodsport
Fight Club
Transporter serisi
Mortal Combat
Ninja

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz