Fakirblog, 22 Ekim 2017

En Kazançlı Blog Türü ; Tatil – Gezi Blogu

Yaz aylarına yaklaşırken hem iyi bir tatil yapayım, hem de bu tatili paraya çevireyim diyorsanız işte tam size göre bir fırsat. Kendinize bir tatil blogu açın yada belli bir ücret karşılığında tatil bloglarında gezer-yazar olun. Eğer daha küçük çaplı ama eğlenceli bir gezi yapıyorsanız birkaç önerim var.Bence değerlendirmeye değer..

Fotoğraf makinesi hatta telefonunuzun kamerasını dahi kullanarak gezdiğiniz yerleri ve katıldığınız etkinlikleri resimleyin. Video özelliğini kullanarak hikayesi olan yerlere rehberlik yapın veya yaptığınız muhabbetleri kayıt alın. Tatil bittiğinde değil tatilinizde zaman buldukça yazın. Şunu unutmayın önce iyi olanı hazırlayın, kazanç sizi mutlaka bulur. Sitenizi tur şirketlerinin reklamları ile kazanç makinesi haline getirebilirsiniz. Hatta şimdiden tur şirketlerinden özel tanıtım yazıları almayı bekleyin.

tatil yazıları

En Çok Kazandıran Blog Konuları

Son zamanlarda “en kazançlı blog türleri nelerdir?” sorusu sorulduğunda aklıma sağlık ve özellikle tatil-turizm blogları geliyor. Turizm bloglarının mevsimlerden etkilenmediğini de göz önüne alırsak iyi içerik; iyi ve kazançlı bir ziyaretçi getirebilir. Fakat hem ziyaretçi psikolojisi, hem bütçe, hem de dil farklılıkları göz önüne alındığında ciddi bir strateji geliştirmek gerekiyor.

Eğer bu konuda reklam kazancı ve ziyaretçi trafiği elde etmek istiyorsanız;

Mutlaka yabancı dil kullanılmalıdır,

Tatil şirketlerinin kampanyaları detaylı bir şekilde anlatılmalıdır,

Mevsimler, bölgeler, ülkeler vb. unsurlar ayrı ayrı kategorilendirilmelidir.

Sermaye gerekebilir. Çünkü gelişmiş turizm bloglarından, ziyaretçilere alternatif olabilmeniz için reklam almanız gerekir.

İçeriğinizi çeşitlendirin. Ziyaretçinin dilinden konuşursanız aranma sonuçlarında üst kısımlarda yer alırsınız.

Mutlaka arama motoru optimizasyonu yaptırın. Yazdıklarınız değer kazansın.

Turizm şirketlerinden reklam alın. Sitenize gelecek ziyaretçiler turizm şirketlerini gezecek potansiyel turistlerdir.

tatil blog

Reklamları Daha Fazla Nasıl Tıklatabilirim

Görselleri iyi kullanın. Ziyaretçinin bir an önce bir reklama tıklayıp fiyatlara göz atması için bilinç altına göndermeler yapın. (Bu seçenek psikolojik bir olaydır. Reklamları tıklatmak kelimesi zorunluluk anlamında yada hileler ile değildir.)

İçinde “tatil,turizm,turist,gezi vb.”(farklı dillerdeki anlamları da olabilir. -özellikle İngilizce-) kelimeleri olan alan adı alınız. Bu seo açısından çok önemlidir.

Ziyaretçinizin size ulaşması için mutlaka bir danışma,soru,iletişim formu kullanınız.

Gezginler için daha fazla alternatifler bulunuyor. Örneğin gezdiğiniz yerlerde fotoğraf, yerleşim yerindeki insanlar ile bir söyleşi vb. paylaşarak oranın kültürünü,dilini ve diğer bilgilerini birinci kişi olarak yayınlayabilirsiniz. Buda şansını arttırır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz