Fakirblog, 22 Kasım 2017

Filinta Dizisi

Uzun süredir çekimleri hızlı bir şekilde devam eden filinta dizisi ha başladı, ha başlayacak derken sonunda ilk fragmanı sonrasında ilk bölümü ile karşımıza çıktı. Osmanlı polisiyesi olmasına karşın çekim görüntülerine ve kamera arkasına baktığımız zaman Hollywood filmlerine taş çıkartacak görsel öğeleri barındırdığını da görüyoruz.

filinta dizisi 3. bölüm

Filinta Dizisi Nerede Çekiliyor

Daha dizi henüz başlamadan çekim hakkında yapılan yorumlar, internette yer alan aramalar ve ayrıcalıklı seçenekler söz konusu olduğu zaman ne kadar önemli bir noktaya geldiğini söylemekte mümkün olmaktadır. Bu yazıyı yazmaya başladığımız zaman, öncelikli olarak filinta dizisi nerede çekiliyor  sorusunu cevaplandırmak için yola çıkmıştık. Fakat dizi o kadar büyük bir merak uyandırdı ki şimdi dizi hakkında farklı sorular sormaktan da kendimizi alamıyoruz.

Yapımcılığını Es Film’in üstlendiği Filinta Dizisinin yönetmen koltuğunda da Kudret Sabancı oturuyor. Dizi kısa bir süre önce ilk bölümü ile ekran karşısına geldi. Kelimenin tam anlamıyla internette fenomen olacağının da sinyallerini verdiğini söyleyebiliriz. Dizinin çekimleri için kurulan plato, Seka Kağıt Fabrikası içerisinde yer alıyor. Çekimlerinin de büyük bir çoğunluğunun burada gerçekleştiğini söylemek mümkün olurken, yakın bir gelecekte filinta dizisi 2. Bölüm seçeneğinden sonra farklı noktalara kayacağını da söylemek mümkün olabilir.

Genellikle televizyon dizilerinde (yerli dizilerde) birbirinin aynısı olan konuların işlendiğini görmek mümkün olurken, daha ilk bölümünden itibaren filinta dizisinin bu konudan ayrılacağını görmüş olduğumuzu belirtebiliriz. Aksiyon öğelerini üzerinde barındıran dizi de farklı alt yapısı ile bu durum konusunda eksikliklerin giderilmesini sağlıyor.

Filinta Dizisi Konusu

Üstelik filinta dizisi oyuncuları çekimler konusunda pek çok ayrıcalıklı yardım alarak çekimlerin gerçeğe daha yatkın bir şekilde gerçekleşmesini de sağlıyorlar.

Farklı bir makalemizde bölümler ve filinta dizisi konusu hakkında daha detaylı bilgiye yer vereceğiz. Şimdilik Filinta dizisinin fragmanı ile birlikte ön plana çıkan ayrıcalıklardan bahsedelim. Hepsinden önemlisi filinta dizisi farklı senaryosu ile birlikte bir Osmanlı Polisiyesi olarak ön plana çıkıyor.

Aynı zamanda birbirinden ayrıcalıklı çekim teknikleri nedeniyle kısa bir süre içerisinde bütün Avrupa’da gösterime girerek herkesin haklı merakını üzerine çekmesine kesin gözüyle bakılan dizi bu konuda alınan yatırımları itibariyle de ilk olmayı başarıyor.

Şöyle ki filmin çekimleri için kurulan plato Avrupa’nın en büyük dizi platosu olarak dikkat çekerken aynı zamanda filinta dizisi 3. Bölüm ile birlikte yakın bir gelecekte daha ayrıcalıklı seçenekleri de ön plana çıkaran bir özellik olarak dikkat çekebilir. Sizler de çok kısa bir süre içerisinde dizinin farkına sahip olarak daha ayrıcalıklı ve daha kaliteli noktalarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Şimdilik filinta dizisi ile ilgili anlatacaklarımız bu kadar. En kısa süre içerisinde filinta dizisi 3. Bölümün çekilmesi ile birlikte daha farklı konu başlıklarına da eğileceğimizden emin olabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz