Fakirblog, 22 Kasım 2017

Filinta Mustafa Kimdir

Yayınlandığı zamandan itibaren ilgi odağı olmayı başaran filinta dizisi oyuncuları üzerine yoğunlaşmak istedik. Filinta dizisinde Filinta Mustafa karakterine Onur Tuna hayat veriyor. İlk bölümün ekrana gelmesinden sonra dizide  Filinta Mustafa’nın hayranlarının sayısının hiç de azımsanmayacak kadar fazla olacağının da şimdiden sinyalini vermiş durumda…

Onur Tuna yani Filinta Mustafa, 1824 senesinde bir nisan günü Yunus Efendi Külliyesinin önünde bulunur. O zamanlar sadece bir bebek olmasına karşın diğer bebeklerden ayrılan önemli özellikleri ile de dikkatleri üzerinde toplamayı başarmıştır. Beşiğinde ki işçilikli yapı, üzerinde yer alan Avrupai kumaşlar onun soylu ve zengin bir ailenin çocuğu olduğunun kanıtıdır. Aynı zamanda hiç ağlamıyor olması aksine hep etrafına gülümseyerek bakması sonucunda onun isminin Peygamber Efendimizin isimlerinden biri olan Mustafa koyulmasını sağlamıştır.

filinta mustafa

Filinta Mustafa Kimdir

Yeni bir fenomen olarak ortaya çıkan Filinta dizisi Seka kağıt fabrikasında kurulan bir platoda çekilmektedir. Osmanlının o zamanki sokak yapılarını son derece güzel bir şekilde yansıtmayı başaran dizi aynı zamanda Osmanlı Adalet sistemine de çok güzel örneklerle değinmeyi ihmal etmiyor.

Hızlı bir şekilde büyüyen filinta mustafa vikipedi zaman içerisinde pek çok farklı maharete sahip olan aslan gibi bir delikanlı olur. Onun manevi babası olarak kabul ettiği Gıyasettin Hatemi’nin desteği ile hızlı bir şekilde yeni bilgileri öğrenmeye başlar. Özellikle birden fazla yabancı dil öğrenmeye başlaması da filinta Mustafa kimdir sorusun en güzel cevabı olarak karşımıza çıkacaktır.

Bir Osmanlı Polisiyesi

Her ne kadar Filinta Dizisi bir Osmanlı Polisiyesi ismi ile ortaya çıkıyorsa bile, aynı zamanda Osmanlı’nın gündelik hayatına, adalet yapısına ve diğer sorunlarına çok güzel mercek tutuyor. Bunu yaparken de gündemde yer alan dizilere göre daha fazla aksiyon öğesini bünyesinde barındırması da diziyi çekici yapan unsurların başında geliyor.

Filinta Mustafa, Türklerin unutulmaya yüz tutmuş dövüş sanatı olan Sayokan’ı öğrenen bu maharetlerini de suçluların yakalanmasında çekinmeden kullanan bir babayiğit olmuştur.  Dizinin ilk fragmanından itibaren Hem Onur Tuna’nın ön plana çıkan oyunculuğu hem de dizinin nefes kesen çekim teknikleri ile her hafta yeni bir fenomen olarak ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz