Fakirblog, 19 Eylül 2017

Fincanda Oluşan Çay ve Kahve Lekesi Nasıl Giderilir ?

Uzun süre fincan ve bardaklarınızı hep çay içmek için kullandığınızda zamanla renginin solmaya başladığını görebilirsiniz. Gerekli önlemi alıp parlatmazsanız hızlı bir şekilde kararmasının devam etmesi de içten bile olmayacaktır. Gün içerisinde çay içtikten sonra bardağınızı yada fincanınızı doğru temizlerseniz fincanda oluşan kahve lekesi rahatlıkla ortadan kaldırılabilir. Nasıl mı?

Kararan fincanlar nasıl temizlenir ?

Bulaşık süngerinizin üzerine çok az miktarda karbonat dökerek temizleyin. Kısa bir süre içerisinde bardaklarınızın daha parlak olmaya başladığını görebilirsiniz. Bu işlemi alışkanlık haline getirmeniz durumunda da daha temiz ve daha sağlıklı bardak ve fincanlara sahip olmaya başlarsınız. Aynı zamanda bunu diğer bardak ve tabaklarınıza da uygulayarak parlaklığını artırmanız da mümkün olabilir.

çay ve kahve lekesi

Karbonat ile çay lekesi çıkar mı ?

Özellikle yurtta kaldığım dönemlerde bardağımı sadece çay içmek için kullanırdım. O zamanlarda bardaklarımın hızlı bir şekilde kararması sonucu ortaya çıkan bu lekelerle karbonat sayesinde mücadele etmiştim. Sizler de aynı sorun ile karşılaşıyorsanız karbonat ayrıcalığından yararlanarak hızlı bir şekilde kararma sorunu ile baş edebilirsiniz. Göreceksiniz ki bardaklarınız ilk günkü gibi parlak olacaklar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz