Fakirblog, 22 Ekim 2017

Gelir Belgesiz Kredi Çekmek Mümkün mü ?

Bir gelir belgesine yada sigortaya sahip olmayanlar kredi çekebilir mi? Ne yazık ki pek çok kişi, gelir belgesine yada bir sigortaya sahip olmadan çalışmaktadır. Bir geliri bulunmasına rağmen bu geliri belgeleyemedikleri için kredi çekme konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Peki gelirini belgeleyemeyen birisi kredi çekebilir mi?

Bu soruyu sizin için inceleyelim. Düzenli bir geliriniz yoksa ne yazık ki kredi çekmeniz mümkün değildir. Sigorta ve gelire sahip olmadan kredi çekilmesine karşın bazı koşullarda imkan tanınabilmektedir.

Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi

Bankalar kredi başvurularında geriye dönük en az altı aylık sigorta priminin olmasını istemektedir. Bu sebepten çalışıyorsanız geriye dönük sigorta primlerinizin yatmış olması gerekmektedir. Bazı durumlarda kredi çekilmesinde bir zorluk görünmemektedir. Örneğin tapusu size ait olan bir gayrimenkulden kira  alıyor ve bunu belgeleyebiliyorsanız da kredi çekebilirsiniz. Ama bunun içinde kiranızı belgelemeniz gerekebilir.

gelir belgesiz kredi

Bu durumunda birkaç farklı yöntemi bulunmaktadır. Örneğin ipotekli kredi seçeneğinden yararlanıp sahip olunan bir gayrimenkulü ipotekleyerek kredi çekebildiğiniz gibi bir yakınınıza ait olan bir gayrimenkulün de ipoteklenerek kredi çekmeniz mümkün olabilir.

Kefilsiz gelir belgesiz ihtiyaç kredisi

Mevcut bir geliriniz olsa bile yine de kredi çekebilmek için kredi notunuzun belirli bir düzeyde olmasına da dikkat etmeniz son derece önemlidir. Bunun için kredi notunuzu düzenli olarak kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Gelir belgesiz kredi verdiğini iddia eden işletmelere de inanmamanız gerektiğinin altını çizelim. Bankalarla konuşarak size nasıl yardımcı olacaklarını net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı ve varsa kredi ödemelerinizi de günü gününe yapmanız daha rahat bir şekilde kredi çekmenize de olanak tanıyacaktır. Kredi seçeneklerinin bu şekilde göz önünde bulundurulması da son derece önemli olacaktır. Hali hazırda bir işte çalışıyorsanız düzenli olarak sigortanızın yatırılıp yatırılmadığına da dikkat edebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz