Fakirblog, 22 Eylül 2017

Google Adsense Neden Banlar ? Ban Nasıl Kaldırılır ?

Siteniz muhakkak telif haklarını ihlal eden yayınlar yayınlıyordur. Google’in tüm hesaplarda en çok dikkat ettiği konudur bu. Google kişilik haklarını önemser ve bunu sonuna kadar savunur. Örnek olarak siteniz bir başka siteden kopyala-yapıştır (copy – paste) şekilnde yayın yapıyordur. Bu yüzden siteniz Adsense banı yiyebilir. Diğer taraftan mesela mp3, film ve canlı yayınlar bunlarda telif hakkına girer ve ilgili sitede adsense yayını durdulur.

Google Adsense’den neden banlandım ?

Google tarafından neden banlandığınıza dair gerekli açıklamanın yer aldığı mail gönderilmiştir. Reklam yayının durdurulmasına ilişkin madde ve maddeler alt alta sıralanır ve kullanıcıya gönderilir. Gerekli düzenlemelerin yapılıp ardından itiraz ederek kontroller sağlanır ve site uygun şekildeyse adsense ban kaldırılır.Sitenizde gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra alttaki sayfadan itirazda bulunun. Ama her şey uygun şekildeyse yoksa itirazınız geçersiz sayılır.

google adsense ban nasıl kaldırılır

Adsense ban itiraz sayfası : https://support.google.com/adsense/troubleshooter/1208722

Adsense banı nasıl kaldırılır ?

Aslında kendinize bu sorudan çok banı yemeden önce ne yaparsam sitem banlanmaz bunu söyleyin. Öncelikle Google Adsense politikalarını gözden geçirin ve sonuna kadar okuyun. Burada yer alan her maddeyi uygun şekilde yerine getirin ve uygulayın inanın sorun yaşamazsınız. Politakaları kabul ederken bir çok kişi işareti koyar ama içinde ne yazıyor hiçbir fikri olmaz okumazlar sonunda Adsense hesaplarıyla ilgili problemler yaşarlar.Ben bir adwors yayıncısı olsam kullanıcılardan ne isterdim ya da telif haklarını ihlal eden bir sitede reklamlarımı yayınlar mıydım ? Bu şekilde empati yaparak çok daha kaliteli bir web sitesine ve sorunsuz adsense hesabına sahip olabilirsiniz.Dünya’da ve internet sisteminde en iyi ve güvenilir reklam şirketi Google Adsense‘dir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz