Fakirblog, 22 Eylül 2017

Google Chrome Çok Yavaş Açılıyor, Yavaş Çalışıyor

Google Chrome, özellikle ülkemizde Mozilla’dan sonra en çok kullanılan web tarayıcısıdır. Ancak bazı kullanıcılar, chrome tarayıcıyı kullanırken sıkıntılar yaşamaktadırlar. Size vereceğimiz tavsiyeler sayesinde tarayıcınız, oldukça hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Zaten oldukça hızlı olan bir tarayıcıyı dahada hızlandırırsak ne olur? Hep birlikte görelim.

Fastest Chrome
Google Chrome, bir çok yardımcı program denilen eklentiler barındırmaktadır. Bunlar genellikle Chrome Web Mağazasından edinilir.  Bu eklentiler bazen kasılmalara sebep olabilir. Ancak Fastest Chrome, tarayıcıyı analiz ve onarım işlevi görür. Bu program ile tarayıcınızın sorunlarını minimize edebilirsiniz. Programı https://chrome.google.com/webstore/search/fastestchrome adresinden indirebilirsiniz.

google chrome hızlandırmak

PepperFlash’ı devre dışı bırakın

Chrome tarayıcı ile video izlerken bazen video yüklendiği halde bile takıntılar meydana gelebiliyor. Bu, Adobe Flash Player’ın altında çalışan PepperFlash yüzünden genelde meydana gelir. Bunu devre dışı bırakmak için ise, Öncelikle Chrome adres çubuğuna chrome://plugins yazarak eklentiler sayfasına gidelim. Bu sayfaya geldiğimizde, sağ köşede Ayrıntılar isimli mavi bir yazı göreceksiniz. Bu yazıya tıklayalım. Adobe Flash Player eklentisinin altında bulunan ve konumu PepperFlash olarak ayarlı olan Adobe eklentisini devre dışı bırakalım ve başka hiç bir şeye dokunmadan tarayıcıyı tekrar başlatalım.

Google Quick Scroll
Bu bir Google Chrome eklentisidir. Program değildir.  Eklenti, herhangi bir arama yaptıktan sonra sonuçlardan bir tanesine tıkladığınızda, tarayıcınızın sağ alt köşesinde beliren küçük kutucuk sayesinde aradığınız kelimeye hemen atlayabilirsiniz. Böylelikle tarayıcınızın işlev performansını düşürerek daha fazla işlem yapmasına olanak sağlayabilirsiniz. Bu eklentiyi https://chrome.google.com/webstore/detail/quick-scroll/gkcfkcppngohfcppeaankeoomkpipglf adresinden indirebilirsiniz.

Parola üretin
Şimdi tarayıcı deneyimimizi bir adım ileriye götüreceğiz. Bu yöntem, bir çok kişi tarafından denemiş ve forumlarda çözüm olarak sunulmuştur.  Tam olarak işlevi, Chrome CPU kullanımını düşürdüğü söyleniyor. Şimdi bunu nasıl yapacağımıza gelelim. Chrome tarayıcınızın adres çubuğuna chrome://flags/ resimde gösterildiği yerleri etkinleştirip yeniden başlatın. Tarayıcınızın hızının bir kat daha arttığını fark edeceksiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz