Fakirblog, 22 Eylül 2017

Google Resimler İçin Seo Nasıl Yapılır ?

Arama motorları yazıları kendi algoritmaları sayesinde okuyabilmektedir ve bizlerde buna göre seo çalışmaları yaparız peki  resimler için seo geliştirmeleri olarak neler yapılabilir.Öncelikle resimler ile içeriğin ilgili olmasına gayret edin. Sayfanızındaki resimler ziyaretçilerin yazınızı okumasını teşvik edecek kalitede olmalıdır.

Araştırmalar gösteriyor ki yazı sayfada ilk önemsenen şey olsa da sayfanın talep görmesini sağlayan resimler oluyor. Bu sebeple resimler için seo yaparken aynı zamanda resimlerin kaliteli olmasını da hedefleyin.Kaliteli resimler bulmak için flickr, stock.xchng, istockphoto sitelerinden faydalanabilirsiniz. Eğer büyük potansiyele sahip olacağını düşündüğünüz bir web girişimi yapıyorsanız çalıntı resim kullanmayın. Kullanacağınız resimleri satın alın yada kullanmak için gerekli izinleri edinin.

google resim seo yapımı

Resimlere etiket (keyword) girmenin faydaları

Resimleri sitenize yüklerken bir anlam ifade etmeyen kelimeler ile adlandırmayın. Resimlerinizin adına keyword yerleştirin. Dosya ismi seo için oldukça kritiktir arama motorları resim adına bakarak arama sonuçlarını etkilemektedir. Google tavsiyesine göre sitenize yüklediğiniz dosyaları tek bir klasörde tutunuz.Wordpress kullanıyorsanız bunu yapmanız oldukça kolay olcaktır. Google’dan bir başka öneri de dosya tiplerinin sıradan bilinen dosya türleri olmasından emin olun.

Resimlerde alt etiketi nasıl kullanılır ?

Resimler için seo yaparken kesinlikle unutmamanız gereken alt etiketi kullanmaktır. Alt etiketi arama motorlarının resimler hakkında bilgi toplaması için ilk önce baktıkları yerdir. Buraya kısa ve açıklayıcı bir kaç kelime yazmalısınız. Eğer mümkünse öne çıkmak istediğiniz anahtar kelimeyi yazın.

Seo resim optimizasyonu

Anchor text  yine arama motoru botlarının incelediği bir başka kısımdır. Eğer eklediğiniz resim için link koyduysanız bu linkin anchor kısmına yani  etiketleri arasında kalan kısmına resim ile beraber açıklayıcı yazı da yazabilirsiniz.En garanti ve kalıcı olan seo yönteminin özgün içerik olduğunu bir kez daha hatırlatayım. O yüzden seo optimizasyonundan önce kaliteli ve özgün içeriğe önem verin resimleriniz ile yazınız arasında alaka kurmaya çalışın bunu düzgün yaptığınızı düşünüyorsanız resimler için seo yaparken bir alt etiketine bir de dosya ismine dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz