Fakirblog, 22 Ekim 2017

Gta 6 Nasıl Olur

gta6

Gta 5 eşi benzeri olmayan bir oyun dneeyimi yaşattı bize, sırf bu oyunu oynayabilmek için paraya kıyıp Xbox aldığım düşünülürse Gta 6 hakkında söylenenler ortaya çıktığında ne yapacağımı kestiremiyorum. Gta 6 hakkında çok çeşitli yorumlar yapılsa bile aslında tam olarak ne ile karşılaşacağımızı kestirmenin pek kolay olduğunu söyleyemeyeceğim ama yine de yapılan yorumlardan ve yazılanlardan derlediklerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Gta 5 şu ana kadar alışık olduğumuz bütün oyun düzenini baştan oluşturdu. Çok büyük haritası çok farklı görevleri ve karakterleri ile bizi kendine iyice ısındırdı. Piyasaya sürülmesinden uzunca bir süre geçtikten sonra bile devamlı o oyunun konuşulması Gta 5 in farkları sıralamasında önemli bir yerde yer almasına neden oldu. Özellikle youtube kanallarında gta 5 oyna seçeneğinden yararlananların bile çok ciddi anlamda hayran kitlelerine sahip olduğu düşünülürse yeni oyunun içeriği hakkında çok uzun uzadıya konuşmanın bir anlamı olmayacağını söyleyebiliriz.

Gta 6 Haritası Amerika Olacak(mış)

İlk duyum bu şekilde, yeni oyunla birlikte Amerika’nın büyük bir kısmının birebir yansıtılacağı söylenirken bazı şehirlerde makyaj yapılacağı düşünülüyor. Farklı haritalarda farklı ana karakterleri birbirinden bağımsız bir şekilde yönetileceği düşünülürken bunlar şimdilik kesinlik kazanmayan bilgiler arasında yer alıyor. Daha öncesinde de bazı oyunlarda şehirlerin birkaç mahallesinin birebir yansıtılmasına şahitlik etmiştik ama bir ülkenin üstelik söz konusu ülke Amerika olunca birebir nasıl aktaracaklarını da merak etmiyor değiliz. Beklentiler arasında neredeyse en kesin olanının şehir isimleri olduğunu da belirtelim. Diğer GTA versiyonlarında da olduğu gibi GTA 6’da da şehir isimleri eşsiz olacak ve gerçeği bulunmayacak. Los Santos ve Vice City örneğinde olduğu gibi…

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak

Bu konuda genellikle şişirme haberler yer aldığı için yorum yapanların hayal gücüne bağlı bir şekilde bizde düşünüyoruz. Şu bir gerçek ki gta 5 haritası görüldükten sonra bir sonra ki oyunun nasıl bir haritası olacağı da çok büyük bir merak konusu oluyor.

Gta söz konusu olduğu zaman oyuncuların yeni oyunla birlikte bir bayan baş karakter beklentisi içerisinde olduğunu da belirtmek gerekiyor. Son dönemlerde piyasaya sürülen oyunların büyük bir çoğunluğunun erkek karakterlere sahip olduğu söylenirse GTA 6 hakkında söylenenlerin de bu eksikliği ortadan kaldıracağını söyleyebiliriz.

Tommy Vercetti Gelebilir

Bilindiği gibi Gta 5 oyununda mors alfabesi ile Tommy Vercetti 2017 yılında geri gelecek yazısı karşımıza çıkmıştı. Gta 6 içinde 2017 yılında piyasaya sürüleceği söylentilerinin çıkmasının ardından Tommy Vercetti için yeni oyunun baş karakteri olacağını söylemek mümkün olmakta, hal böyle olunca oldukça sevilen bu karakterin yeniden dizayn edilmesi ve yeniden karşımıza çıkması da hayranlarının mutlu olması için yeterli olacağa benziyor.

Ana oyunlardan önce ara oyun çıkarmayı seven Rockstar Games için GTA 6 dan önce bir yada birden fazla ara oyun çıkacağı da düşünülebilir. İnternet üzerinde yapılan yorumlarda olduğu gibi ben de Gta 6 nın 2017 yılının son aylarından önce çıkmayacağını düşünüyorum.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz