Fakirblog, 22 Kasım 2017

Hangi Banka Emekliye Ne Kadar Veriyor

emekli maaşı hediyeleri

Emekli aylıkları özel bankaların ciddi anlamda bir yarış başlatmasına neden oldu. Hükümetin, promosyon konusunda bir çözüme ulaşamaması söz konusu olunca emeklilerin ciddi anlamda bazı arayışlara girmesine neden oldu…

Peki ama hangi banka ne veriyor? Başka bir deyiş ile emekli maaşını alan banka ilerleyen dönemlerde ne vaat ediyor? Bu soruların cevabına eğilmek isterim. Öncelikle emekli maaşları hakkında başlatılan kampanyaların üç aylık periyot içerisinde sonlandığı bilinmektedir. Yani siz bu yazıyı okuduğunuz zaman içerisinde o bankanın kampanyasının çoktan bitmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Banka Gişe Görevlilerine Dikkat

Herhangi bir bankaya gittiniz ve emekli maaşınızı aldırmak istediniz. Çünkü promosyonu hoşunuza gitti ve o parayı almak istiyorsunuz. Öncelikle gittiğiniz bankada o promosyonun sonuçlandığını söylemelerine rağmen bir takım artılarından faydalanabileceğinizi  belirtebilirler. Nedir o artılar

  • Eft/havale ücretlerinden muaf tutulmak
  • Senede bir kez başka bir bankanın atmsinden para çekmek
  • Hesap işletim ücreti alınmaması
  • Platinium üyelik

Yukarıda saydığımız maddelerin neredeyse tamamı herhangi bir bankanın size verebileceği artılardır. Çünkü siz emekli maaşınızı getirerek 120 milyarlık pastadan küçükte olsa bir dilimi bankaya hediye etmiş oluyorsunuz ve size bir takım öncelikler sağlamaları şart gibi duruyor.

Örneğin Denizbank 400 tl nakit para veriyor. İngbank 3 çeyrek altın, Garanti Bankası 1 çeyrek altın veriyor.  Bu verilen hediyelerin karşılığında banka sizden belirli bir dönem için, emekli maaşınızı o bankada tutmanızı isteyecektir. Bu sebepten emekli maaşınızı taşımadan önce doğru bir şekilde düşünmeniz de sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Aynı şekilde emeklilere kredi kolaylığı sağlayan bankalarda azımsanmayacak kadar fazladır. Zira maaşınız yattığı anda taksitleri alacağı için herhangi bir zorluk altına girmeyen banka sizi bu vaatlerle kendine çekmek isteyebilir.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz