Fakirblog, 21 Ekim 2017

Hangi Dizilere Oyuncu Aranıyor 2016

Son yıllarda devamlı olarak yeni dizilerin çekilmesi, bu diziler için yeni oyuncu arayışlarının artmasına neden oldu. Özellikle oyuncu ajansları bu konuda oyuncu eksikliklerini ortadan kaldırmak adına devamlı olarak farklı dizilere oyuncu aranıyor şeklinde ilanlar vermeye başladılar. Peki ama hangi dizilere oyuncu aranıyor başvuru şartları nelerdir ve ne gibi sorunları var? Sizler için araştırdık. Yazımıza başlamadan önce oyuncu adaylarına merdiven altı oyuncu ajanslarına dikkat etmelerini öneriyoruz. Hem para hem emek kaybına uğramamak adına doğru oyunculuk ajansından yardım almanız sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır. Bunun içinde çalışmayı düşündüğünüz ajans hakkında derinlemesine araştırma yapmanız gerekebilir.

Bu araştırmamız esnasında bazı yardımcı oyunculardan da fikir aldık. Genel olarak dizilerde oyuncu olmanın zorlu ve uzun bir süreç olduğu sonucuna ulaştığımızı söyleyebiliriz.  Adım adım hangi ajanslara başvurmalı ve hangi şartlar altında dizilerde oyuncu olmayı başarabiliriz. Benzeri soruların cevaplarına ulaşmayı amaçladık. Ünlü olmak için o basamakları tırmanmanın kolay olmadığının farkındayız. Bunun için yetenek, dış görünüş ve tabi ki şansa ihtiyacınız var. Doğru zamanda doğru yerde başlamak için ajanslardan yardım almanız gerekiyor.

dizilerde oyuncu olmak

Oyuncu Aranan Diziler

Aslına bakarsanız hemen hemen tüm diziler için oyuncu arandığını söyleyebiliriz. Tabi ki yeni başlaması planlanan diziler için oyuncu kadrosunda yer almak devam eden dizilere göre daha kolaydır. Bunun nedeni ise devam eden dizilerde oyuncular bulunmuş ve eksiklikler büyük oranda giderilmiştir. Tabi ki bu durumu her dizi için genellemek zordur. Bu sebepten oynamak istediğiniz dizinin ajanslarına başvurmanız yeterli olacaktır. Ama genellikle ajanslara diziler için değil oyuncu olmak için başvurursunuz. O ajanslarda sizlerin hangi dizilerde hangi oyuncu arayışları için uygun olduğunuzu analiz edip size geri dönüş yapacaklardır.

İstanbul Dışında Çekilen Dizilere Başvuru

Bu durumda önemli bir soru işareti olarak yer almaktadır. Dizilerin yüzde doksanının İstanbul’da çekiliyor olması özellikle dizilere oyuncu olarak katılmak isteyenlerinde bir şekilde bu illerde ikamet etmesini zorunlu hale getiriyor. Daha çok yaz dizileri yazlık bölgelerde çekilirken Nevşehir başta olmak üzere, İç Anadolu ve Mardin, Şanlıurfa gibi illerde de kış aylarında devam eden dizi çekimleri bulunmaktadır. Bu sebepten yine ajanslar aracılığıyla başvuru yaparak ikamet ettiğiniz illerde ki dizilerde oyuncu olma şansını yakalayabilirsiniz.

Dizilerde oyuncu olmak istiyorum !

Öncelikle işinin uzmanı olan bir ajanstan yardım almanız gerekiyor. Bu konuda güvenilir olan ve güvenilir olmayan kaynaklar var. Referansları, profesyonelliği ve sosyal medya paylaşımları bu ajansların güvenilirliği için önemli ipuçları verebilir. Tabi ki internet üzerinden yapılan araştırmalar dışında bu konuda bilgi sahibi olan insanlara da danışabilirsiniz. Ajanslar genellikle internet siteleri üzerinden fotoğraflı başvuru belgesini doldurmanızı istiyorlar. Burada artılarınızı birer birer belirterek diğer adayların önüne geçmeniz mümkün olabilir.

oyuncu arayan diziler

Güvenilir Oyunculuk Ajansları

Bu biraz daha tercih meselesi, çalışmayı düşündüğünüz ajans ne kadar çok dizi ile anlaşmışsa illa ki bunun fotoğrafları, ödülleri ve belgelerini sizinle paylaşacaktır. Çoğunlukla bunları ajansa ilk adım attığınız andan itibaren görebilirsiniz. Bazen kurs ve çeşitli elemelerden geçeceğiniz profesyonel kişiler tarafından bir elemeye tabi tutulacaksınız. Bunların neticesinde oyuncu olarak arzuladığınız dizide başlama imkanı bulabilirsiniz.

Sonuç olarak; oyuncu olmak istiyorum ama nasıl bir yol izleyeceğimi bilemiyorum diyorsanız güvenilir bir ajansa başvurabilirsiniz. Bu ajanslar sizin için oyuncu kadrosunda açık bulunan dizilerde oynamanız için yardımcı olabilir. Oyunculuğa uzanan zorlu, uzun ve yorucu bu merdivenleri başarılı bir şekilde tırmanmanızı temenni ediyoruz. Hangi Dizilere Oyuncu Aranıyor 2016

Oyuncu Arayan Diziler

Şu an oyuncu arayan diziler ; Kurtlar vadisi pusu, Paramparça, Küçük gelin, Poyraz Karayel, Kiraz mevsimi, Filinta, Diriliş Ertuğrul, Aşk yeniden, Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan, İnadına aşk, Kiralık aşk, Kara sevda dizisi oyuncu alımı yapmaktadır.Başvuru için aşağıdaki ajansların internet adreslerinden başvuru formunu doldurabilirsiniz.

http://www.ajansreyting.com/basvuru_formu.html

http://www.fenogram.com/ajans-basvuru/

http://familyajans.com/basvur/

https://imcajans.com/ajans-basvuru-formu.html

http://www.erberk.com.tr/basvurular.php

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. elif aksoy diyor ki:

    televizyona çıkmışım

  2. seda günce diyor ki:

    beni bu filmlere alırmısınızz

  3. musa saraç diyor ki:

    4 senelik tecrubem var gerisi size kalmiş.

Yorum Yaz