Fakirblog, 22 Ekim 2017

Hiç Barfiks Çekemiyorum Ne Yapmalıyım ?

Hiç barfiks çekemiyorum diyenlerin barfikslerini geliştirmeleri için yapmaları gereken bazı programlar bulunuyor. Bu programları zamanla uygulayarak normal barfiks çekmeye başlayacaksınız.

Barfiks arttırma programı

Başlangıçta tutuş açınız çok önemli. Normal barfiks de zaten kendinizi yukarı kaldıramıyorsunuz bu yüzden gelişime başlangıç aşamasında parmaklarınız, bilekleriniz ve sırt kaslarınızı barfikse hazırlamanız gerekiyor.İlk etapta eğer uygun aletiniz varsa veya spor salonunda barfiks aletini eller birbirine bakacak şekilde kısa biçimde tutun. Tutuş biçiminiz bu şekilde olmalıdır, eğer bu şekilde tutuş imkanınız yoksa düz barfiks demirinde kısa tutuş biçimi ile kavrayın. Daha sonra yerden sıçrayarak yukarıda kendinizi tutun bu pozisyonda kısa kısa kendinizi bırakıp yukarı çekebilirsiniz. Kendinizi kısa da olsa çekemiyorsanız bu pozisyonda belirli bir süre bekleyerek tekrar yere inin bunu biraz bekleyerek tekrarlayın. Başlangıç aşamasında kaslarınızı hazırlamak için bu şekilde bir çalışma yapmanız gerekiyor.

barfiks çekme yöntemleri

Barfiks sayısı nasıl artırılır

Başlangıç programını bir süre uyguladıktan sonra artık vücudunuz barfiks için yavaş yavaş hazırlanmaya başladı. 2. etapta tutuş biçiminiz gene aynı şekilde fakat başlangıçta kendinizi kısa kısa bırakarak veya yukarıda tutarak yapmıştınız, bu etapta kendinizi biraz daha aşağı bırakarak yukarı çekmeye çalışacaksınız. Aynı şekilde yerden yukarı sıçradık ve kendimizi yukarıda tutuk daha sonra kendimizi hafif ve kontrollü bir biçimde aşağı bıraktık ve tekrar yukarı çektik. Bunu uygularken dizlerinizi kullanın, kendinizi yukarı çekerken dizlerinizle de kendinizi yukarı atın. Kendimizi yukarı çekerken nefes vermeyi unutmuyoruz, dikkat edilmesi gerekilen en önemli konulardan biri de nefes, kendimizi yukarı çekerken nefes veriyoruz.

Barfiks nasıl geliştirilir

Bu etapta tutuş biçiminiz isterseniz ilk 2 etapta olduğu gibi isterseniz de geniş tutuş olabilir, bu sizin tercihinize kalmış. Bu etapta kendimizi gene sıçrayarak yukarı atıyoruz ve yukarıda aşağı doğru mümkün olduğunca yavaş biçimde kendimizi salıyoruz. Ne kadar yavaş yaparsak o kadar iyi. Kendinizi yavaşça bırakırken ayaklarınız yere değdiği anda tekrar aynı şekilde yukarı sıçrayın ve tekrar kendinizi yavaşça aşağı doğru bırakın. Bunu bu şekilde tekrarlayarak sürdürün.

Barfiks çekme teknikleri video

İlk 3 etapta barfiksimizi geliştirmek için birçok egzersiz yaptık ve artık vücudumuz yavaşça barfikse alışmaya ve direnç kazanmaya başladı. Bu etapta 3. etabın tam tersine kendimizi aşağıdan çekebildiğiniz kadar yukarıya çekiyorsunuz ve hızlıca aşağı bırakıyorsunuz. Kendinizi nereye kadar çektiğiniz önemli değil çekebildiğiniz noktaya kadar çekin ve bırakın. Bu şekilde kendimizi yavaş yavaş geliştirerek normal barfikse doğru yaklaşıyoruz.

Barfirks çekmenizi sağlayacak taktikler veren aşağıda ki videoyu izlemenizi tavsiye ederim

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz