Fakirblog, 22 Eylül 2017

İçeriklerde Anahtar Kelime Yoğunluğu ve Seo

Sitelerinize içerik girerken, sitenin anahtar kelimelerini de vurgulamanız gerekmektedir. Fakat anahtar kelime kullanımında da dikkat edilmesi gereken birçok püf nokta bulunmaktadır.Makalede anahtar kelime kullanımında aşırıya kaçılmamalı ve anahtar kelimeler makalenin önüne geçmemelidir. Makalede sürekli anahtar kelimeler koyu bir şekilde ifade edilirse, okuyucu bundan sıkılabilir. Sadece makale uzunluğuna orantılı bir şekilde anahtar kelime kullanımı uygulanmalıdır.Aksi taktirde aşırı anahtar kullanımı veya anahtar kelime kullanım sıklığı Google tarafından da hoş karşılanmaz.

Seo uyumlu makale nasıl yazılır ?

SEO uyumlu makale yazan yazarları genelde anahtar kelime kullanımına çok dikkat ederler. Makalenin kelime sayısınca gerekirse anahtar kelime kullanımına giderler. Bu sayede seo uyumlu kaliteli bir makale yazmış olurlar. Anahtar kelime sıklığı yaşanan makalelerde her zaman spam endişesi izlenir. Bu yüzden yazarlar anahtar kelime yoğunluğunu olabildiğince sadeleştirmek isterler. Bu sayede okuyucu da yazılarda anahtar kelimelerin fazla olmadığını görünce makaleyi rahatlıkla okuyabilir.

anahtar kelime yoğunluğu

Makale yazarken anahtar kelime yoğunluğu nasıl olmalı ?

Hem böylece anahtar kelime yoğunluğunun olmadığı makaleler daha güzel okunur hale gelir.Okuyucunun gözünü yormaz ve öğrenmek istediği bilgiye hızlı bir şekilde ulaşır. Fakat anahtar kelime kullanımı aramalarda üst sıralara çıkmak için önemli bir konudur. Kullanacağınız anahtar kelimenin başlıkla da uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Gerekirse başlığınız ile anahtar kelimeniz aynı olabilir. Bu sayede Google botları sitenize geldiğinde hem başlık hem dea nahtar kelime uyumluluğunu gördüğünde hızlı bir şekilde görevini tamamlar. İndeksleme işlemini tamamlayıp, sitenizi gerekli mercilere kayıt eder. Bu sayede anahtar kelimeden arama yapıldığında, makaleniz özgünse ilk sıralarda sizin makaleniz çıkar.

Anahtar kelime çalışmasını doğru yapmayan site sahipleri, sıralamalarda fazla ön plana çıkamazlar. Aksine anahtar kelime sıklığını iyi uygulamış bir site sahibi ise anahtar kelimesi aranıldığında üst sıralarda yerini alır. Bu yüzden anahtar kelime kullanma sıklığınızı iyi kontrol etmelisiniz. Makaleniz 200 kelime civarındaysa 3 anahtar kelime kullanmak en idealidir. Makaleniz 500 kelime ve üzeri ise mutlaka anahtar kelime sayınız 5 olmalıdır. Fazla anahtar kelime kullanmamaya da özen göstermeniz önerilir. Eğer makaleniz uzunsa ve anahtar kelimeler makalede az gözüküyorsa, alt başlık kullanıp yan anahtar kelimeler kullanabilirsiniz.Bu sayede içerik için kontrole gelen Google botları anahtar kelimelerinin yeterli sayıda olduğunu görürler. Aynı zamanda alt başlıklarda kullanılan yananahtar kelimelerini de kayıt altına alırlar. Aranılan anahtar kelimeyle birlikte yan anahtar kelimeleriniz de ziyaretçilere alternatif olarak sunulur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz