Fakirblog, 22 Kasım 2017

İphone 6 Özellikleri ve İnceleme

iphone-6

Apple’ın en son çıkardığı iPhone 6; büyük olmasının yanı sıra her yönden de çok daha fazla gelişmiştir. Büyük olmasının yanı sıra çok daha ince tasarlanmış olan iphone 6 pek çok merakla bekleyenin beğenisini kazandı. Muhteşem metal yüzeyi, yeni Retina HD ekranı ile mükemmel bir uyum sağlıyor. Donanımı ve yazılımı oldukça geliştirilmiş ve kesintisiz bir form ve her anlamda çok daha üstün özelliklerle donatılmıştır. İphone 6; şimdiye kadar ki en büyük ve en ince iphone olma özelliğini taşıyor.

6,9 mm ve 7,1 mm inceliğindeki iPhone, kullanımını da kolaylaştırıyor. Sadece büyük bir ekran değil aynı zamanda daha gelişmiş ve daha iyi bir ekrana sahiptir. Daha geniş açılarla bile yüksek kontrastlara sahip olan ekranı canlı renkleri ile Multi Touch bir ekran tasarlamıştır. 64 bit ile tasarlanan yeni A8 çip, daha büyük ve parlak bir ekranı bile çalıştırırken gücünden hiçbir şey kaybetmez. M8 yardımcı işlemcisi yeni sensorlardan ve barometrelerden etkin veriler toplamayı sağlar. iPhone 6; geliştirilmiş pil gücü sayesinde şimdiye kadar hiç olmadığı kadar uzun süre dayanmasını sağlar.

iSght kamerası ile Focus Pixels özelliğine sahip yeni bir sensöru bulunmaktadır. Saniyede 60 kare 1080p HP, saniyede 240 kare ağır çekimi ve hızlandırılmış video modu gibi pek çok yeni özellikler eklenmiştir. Daha net ve daha güzel fotoğraf ve video çekebilmeniz artık çok daha kolay. 1.5 pixel kamerası ile daha hızlı otomatik netleşme sağlar. İphone 6; dünyada ki bütün kablosuz ağları destekler ve kolaylıkla wifi bulunan her yerden internete kablosuz bir şekilde bağlanabilir. Touch ID teknolojisi sayesinde, parmak izinizi tanır, parola yerine parmak izinizi kullanarak işlemlerinizi yapmanızı kolaylaştırır. iTunes ve Apple Stor’daki alışverişlerinizi kolaylıkla yapabilmenizi sağlar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz