Fakirblog, 22 Eylül 2017

iPhone Dikte Nasıl Kullanılır ?

iphone dikte özelliği

Merhaba arkadaşlar bugün size iPhone cep telefonlarına özel bir uygulama anlatacağım. Uygulama dediğime bakmayın bu özellik iphone kullanıcılarına özgü bir ayrıcalıktır.

Sadece iPhone ve iPad kullanıcılarına özgün bu özelliğin adı dikte özelliğidir. Bu özellikle klavye kullanmadan doğrudan konuşarak yazı yazdırabilirsiniz. Örneğin bir şey yazmak istediğiniz veya not tutmak istediğiniz anda telefonunuzda not defterini açarak konuşarak not tutabilirsiniz aynı şekilde mesaj yazabilirsiniz. Bunun için klavyede mikrofon simgesine tıklamanız yeterli. Daha önce ise dikte özelliğini kullanıma açmanız gerekmektedir.

dikte

Dikte özelliği nasıl açılır ?

Dikte özelliğini açmak için önce ayarlar sekmesine tıklayın ayarladığın aşağı doğru inerek genele tıklayın daha sonra klavye bölümüne girin bu bölümde en altta dikte bulunacaktır.Dikte özelliğini etkinleştirmek için yeşil yaparak dikte özelliğini aktif edebilirsiniz.
Dikte özelliğini aktif ettikten sonra klavyeden boşluk tuşunun yanındaki mikrofon simgesine tıklayarak kullanabilirsiniz.Örneğin WhatsApp kullanırken mesaj yazmak yerine mikrofon tuşuna basarsanız konuşarak karşı tarafa cevap vermiş olursunuz konuştuklarımız dikte özelliği sayesinde klavye yazılır.

Bu makale iPhone 5 cep telefonundan dikte özelliği kullanılarak yazılmıştır :)

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz