Fakirblog, 21 Ekim 2017

iPhone Isınma Sorunu

iphone ısınma sorunu

Güncelleme geldiği günden bu yana ortaya çıkan bazı şikayetlerim olduğunu söylemek istiyorum. Öncelikle ısınma sorunu üzerine yoğunlaşmak istiyorum. Isınma sorunun nasıl önüne geçilebilir hangi programlar daha sık iphone ısınma sorunu ortaya çıkarır gibi soruların üzerine yoğunlaşacağız. Telefonlarda özellikle yaz aylarında belli bir miktar ısınma normal kabul edilmektedir. Yüksek performans gerektiren oyunların oynanması gibi durumlarda bu derece biraz artış gösterir ama belli bir seviyede sabit kalması da son derece önemlidir.

İphone Isınması Normal mi

Telefonun yeterince ısınıp ısınmadığını elinizi üzerinde gezdirdiğiniz zaman anlayabilirsiniz. Arka planda normal programlar çalışırken normalden fazla ısınmaya başladıysa illa ki bir sorunun ortaya çıktığı açıktır. Yine de yaz aylarında doğrudan güneşe maruz kaldığında, cebinizde sık kaldığı zamanlarda yada benzer sorunlar ortaya çıktığı zaman dışında iphone ısınma uyarısı veriyor. Onun dışında bazı önlemler alarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Öncelikle yapılması gerekenleri başlık başlık sıralayalım.

  • Arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Kullanmadığınız yada yüksek performans gerektiren uygulamaları sadece kullandığınız zamanlarda açık bırakın.
  • Aynı anda birden fazla oyun yada uygulama çalıştırmayın. Aynı şekilde bu durumu alışkanlık haline getirmeniz şarj sorununu da ortadan kaldıracaktır.
  • Wifi kullanmıyorsanız kapalı konumda bulundurun. Şebeke interneti kullanmadığınız zamanlarda açtığınız wifi kapatmayı alışkanlık haline getirin.
  • Ekran parlaklığını bulunduğunuz ortamın ışık yoğunluğuna göre düşürün. Sabit parlaklık kullanmayın ve imkanınız varsa minimum seviyede tutun.
  • Güncellemeleri ihmal etmeyin. Genel olarak en büyük sorunların güncelleme konusunda ortaya çıktığını unutmayın.

Her ne kadar son sürümlerde ısınma sorunu ortaya çıkmıyor gibi görünse de, teknoloji forumlarını dolaştığınız zaman iphone 6 ısınma  gibi başlıklarda sıklıkla göze çarpmaya başlamaktadır. Aynı zamanda tüm bunlar sorunlarınızı ortadan kaldırmadıysa iphone hard reset atabilirsiniz. Bu işlemi başka bir yazımızda detaylı olarak inceleyeceğiz. Özellikle iphone 5 hard reset konu başlığında size detaylı olarak bilgi vermeye çalışacağız. Fakat bu işleminde cihazınızda bulunan bütün bilgileri sıfırlayacağı düşünülerek hareket edilmesi gerektiği de unutulmamalıdır. Onun için hard reset aşamasından önce bilgisayarınıza yada buluta bilgilerinizi göndermeniz gerektiğinin de altını çizelim.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz