Fakirblog, 19 Eylül 2017

İphone Numara Engelleme

iphone numara engelleme

Apple sorunlarının tartışıldığı forumlarda sıklıkla dile getirilen bir eksiklik iphone numara engelleme seçeneğiydi. Son sürüm ile birlikte numara engelleme özelliğini de rahatlıkla aktif edebiliyoruz. Bunun için tabi ki iOS7 sahibi olmak gerekiyor. İsterseniz detaylı bir şekilde numara nasıl engellenir ve istenmeyen numaraları zorlanmadan engelleme konusuna değinelim.

Benim gibi sizler de iphonenunuzu İngilizce olarak kullanıyorsanız Block This Caller özelliğini kullanmanız gerekiyor. Aynı şekilde Türkçe kullananlar için de Bu arayanı engelle şeklinde karşımıza çıkıyor. Yapılması gerekenler ise oldukça basit: Sadece engellemek istediğiniz numaraya adres defteri üzerinden ismine gelmeniz yeterli oluyor.

İphone Numara Engelleme

Bir numarayı engellemeniz demek, o kişiden gelecek Face Time ve Sms engellemesini de aynı zamanda yapmanız şeklinde açıklanabilir. Tabi ki engellemek istediğiniz numaraya ulaşmak için ayarlar menüsünden önce telefon daha sonrada engellenenler listesine ulaşmanız yeterli oluyor. Birini engellemek için illa ki telefon rehberinizde kayıtlı olmasına da gerek yok numarasını yazarak engelleme işlemini de gerçekleştirebiliyorsunuz. Engelliler listenize göz atarak bu kişileri listeden çıkarabilir yada engellediğiniz kişilerin listesine ulaşabilirsiniz.

Böylelikle son güncelleme ile bize sunulan bu özellik sayesinde herhangi bir işleme yada uygulamaya indirme ihtiyacı duymadan doğrudan istediğimiz numarayı engelleyebiliyoruz. Genellikle dolandırıcı olduğundan şüphelenilen numaraların, sık rahatsız edenlerin yada diğer numaraların engellenmesi yapılarak daha rahat ulaşılabilir. Bu şekilde iphone arayan engelleme özelliğinden yararlanmanız demek o kişilerin size aynı zamanda sms göndermesini de engelleyeceği için bu duruma uygun düşünülmesi yeterli olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz