Fakirblog, 22 Eylül 2017

iPhone Pil Ömrü Uzatma

iPhone pil ömü uzatma

Sizlerde benim gibi, telefonları iPhone ve diğerleri olarak ikiye ayırıyorsanız bütün özellikleri ile bu cihazlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekebilir. Pek dikkat çekilmiyor olsa bile iPhone pil ömrü ve kullanım alışkanlıklarının cihaza dost olacak bir şekilde değiştirilmesi ömrünün uzatılması açısından son derece önemlidir. Sizin için iphone pil ömrü uzatma konusunda yapılması gerekenleri detaylı bir şekilde inceledik. Dilerseniz tüm bu soru işaretleri üzerine yoğunlaşalım ve neler yapabileceğimize birlikte göz atalım.

Ekran parlaklığını düşürün yada otomatik parlaklığı tercih edin.  Işık sorunu olmayan noktalarda ekran parlaklığının yüksek olması cihazın ısınmasına, pilin tükenmesine neden olacaktır. İmkanınız varsa çok fazla gün ışığı ile karşı karşıya gelmiyorsanız ekran parlaklığını tamamen düşürün. Şarjınızın arttığını ve daha az şarja takma ihtiyacı duymaya başlayacağınızı göreceksiniz.

İnterneti kullanmadığınız zamanlar wifi açık kalması şarjınızın hızlı bir şekilde tükenmesine neden olacaktır. Bu sebepten internetin kapsama alanı dışında bulunduğunuzda yada telefonla ilgilenmediğiniz zamanlarda wifi kapatılabilir.

iPhone Pil Ömrü Uzatma

Aynı şekilde 3G ve 4G’de internetin tercih edilmediği zamanlarda kapatılmalıdır. Bu durum telefonunuzun internete bağlı kalmasını ve şarj sorunu ortadan kaldırarak iPhone pil ömrü uzatma yöntemleri arasında ilk sırada yer alan bir uygulamadır.

Konum servisleri ve Bluetooth kapatılması gerekmektedir. Gereksiz yere şarjınızı bitiren bu işleminde bu sayede önüne geçebilir ve şarj sorunu yaşamazsınız. Aynı şekilde uygulamaların da otomatik güncellenmesinin kapatılması da şarj sorununu ortadan kaldıran bir adımdır. Zaten yukarda da bahsettiğimiz gibi interneti kullanmadığınız zamanlarda böylesine bir adıma ihtiyaç da duymanız saçma olacaktır.

Gereksiz uygulama, oyunlardan uzak durun. Zaman kaybı olan ve devamlı olarak telefonunuzu elinizde tutmanızı sağlayan bu oyunlar telefonunuz için ciddi şarj sorunlarının ortadan kalkması anlamına gelecektir. Sevdiğiniz oyunları daha normal zamanlarda oynayın. Hele hele arka planda program çalıştırmamayı alışkanlık haline getirin.

Ekolayzırı kapatarak ses konusunda da bir kısıtlama getirmek mümkün olmaktadır. Ayarlar > Müzik > Ekolayzır adımlarını uygulayarak telefonunuzun ekolayzır ayarlarını kapatabilir ve bu sayede daha uzun ömürlü bir pile sahip olabilirsiniz.

Hazır sözü açılmışken hatırlatmakta fayda var. İos7 güncellemesi ile gelen hareketli duvar kağıtlarını kapatın. Kaba taslak bir hesaplama yapmanız durumunda bile bu uygulamanın son derece önemli artıları beraberinde getireceği söylenebilir.

Aynı zamanda iphone pil ayarları yaparken unutulan özelliklerden birkaçını da sıralamak gerekirse; telefonunuzu doğrudan güneşte, arabada ve sıcakla maruz kalması mümkün olan yerlerden uzak tutun. İmkanınız varsa arka cebinizde değil de çanta da taşıyın. Ekran kapanma süresini minimum düzeye getirin göreceksiniz ki son derece kısa bir süre içerisinde cep telefonunuzun çok ciddi miktarda pil kullanım oranı artmaya başlayacak.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz