Fakirblog, 22 Ekim 2017

iPhone Şarj Kablosu Koptu

iphone şarj kablosu koruma

Geçen ay benim için çok ciddi bir sorunla karşılaştım. Devamlı olarak eskimeye başlayan ve bu sebepten temassızlık yapan iphone şarj kablosu koptu üstelik yenisini alamayacağım bir yerde bulunduğum için yaklaşık yirmi gün boyunca arkadaşların şarj aletlerini kullanarak idare etmek zorunda kaldım.

Evime gelir gelmez yeni bir şarj kablosu aldım ama bununda aynı şekilde kopmasını istemiyorum. İnternet üzerinde bu konuya oldukça pratik bir çözüm bulunduğunu fark ettim. Şimdi bunu sizinle paylaşmak istiyorum. Özellikle iphone şarj kablosu koruma seçeneğinden yararlanmak için çeşitli yöntemleri denedim. Ama bir tanesi var ki oldukça başarılı nasıl mı? Hemen anlatayım.

iPhone Şarj Kablosu Koptu

Öncelikle iki adet tükenmez kalem yayı ediniyorsunuz. Mürekkebi bitmiş ve artık kullanmadığınız tükenmez kalem yayları bu iş için biçilmiş kaftan olacaktır. Daha sonrasında ise bu yayları hem fiş hem de telefon kısımlarına gelecek şekilde dikey olarak kabloya geçiriyorsunuz. Bunun için bir kürdan yada iğneden yardım almanız yeterli olacaktır. İlk aşamada çok kolay değil ama yavaş yavaş kabloya yayı yerleştirmeye başlayınca tam olarak oturduğunu ve kablonuzu koruduğunu görebilecekseniz.

Keşke o zamanlar böyle bir sorunla karşılaşmamak adına şarj kablomu korumayı başarsaydım diyorum. Bunun için çeşitli forum sitelerini gezdim çeşitli öneriler sunuluyor. Bu önerilerden ilk akla geleni (benimde uyguladığım) hiç şüphesiz şarj aletini bantlarla çevirmek oldu. Bu şekilde bantla çevirdikçe bir süreliğine de olsa koruma sağlıyorsunuz ama zaman içerisinde bu yöntemin de geçerliliğini kaybettiğini söyleyebiliriz. Onun yerine yay kullanmak (doğrusunu söylemek gerekirse asla aklıma gelmezdi) kesin çözüm olarak ortaya çıkabilir. Bunu rahatlıkla yapabilirsiniz takıldığınız yerlerde internet üzerinde yer alan videolara da göz atmanız yeterli olacaktır. Hızlı bir şekilde şarj aleti koruma seçeneğinden yararlanacak ve telefonunuzu daha güvenli bir şekilde kullanacaksınız. Üstelik benim gibi şehir merkezine kilometrelerce uzaklıkta olduğunuz zamanlarda böylesine sorunlarla baş başa kalmak zorunda da olmayacaksınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz