Fakirblog, 22 Eylül 2017

İphone Şarj Oluyor Ama Açılmıyor

iphone şarj sorunu

Kardeşim telefonunu evde bırakıp spora gitmiş. Daha sonrasında da hep beraber şehir dışına apar topar akraba ziyaretine gidince telefonu şarjı bitmek üzere bir halde evde kalmış. Geldiğimizde ise doğal olarak şarjı bittiğini düşündük ve şarja taktım. Beklediğimiz üzere telefon açılmayınca neler yapılması gerektiğini işin uzmanına sorduk ve bir takım yanıtlar aldık. Sonunda telefonu açmayı başarsak bile aynı sorunlarla karşılaşanız varsa belki yardımcı olur diye sizlere bilgi vermek istedik. Öncelikle telefonunuz uzun süredir kapalıysa ve şarjı tamamen bittiği için kapandığını düşünüyorsanız şarja takın ve bir saat kadar şarjda kalmasını beklemek gerekiyormuş. Eğer ekran siyahsa yada telefonda donma varsa yeniden başlamaya zorlamakta fayda var. Bizim öyle bir sorunumuz olmadığı için bu adımı geçiyorum. Bizim sorunumuz iphone kapandıktan sonra açılmıyor şeklinde anlatılabilir.

İphone Şarj Oluyor Ama Açılmıyor

Şarja taktıktan sonraki 60 dakikalık süre içerisinde herhangi bir tepki göstermezse belki şarj aletinde sorun vardır düşüncesi ile başka şarj aleti ile şarj etmeye çalışmanız faydalı olabilir. Uzun süre kullanılan şarj aletlerinde özellikle iphone şarjlarında ortaya çıkan sorunlar herkesçe bilinmektedir. Bu sebepten farklı bir cihaz ile yeniden deneyerek şarj etmeniz gerekebilir.

Bizim sorunumuz bugün pek çok kişinin de yaşadığı deforme olmuş şarj aletinden kaynaklanıyormuş. Başka bir şarj aleti ile denediğimiz zaman sorunun ortadan kalktığını fark ettik. Aynı şekilde çoğunlukla açılma ve kapanmalar esnasında mavi ekran ve logonun kaybolmadığını da okudum. Eğer böylesi bir durumla karşılaştıysanız telefonunuzu bir bilgisayara bağlamanın da faydalı olabileceğini söyleyebiliriz. Eğer ki bu durumda işe yaramıyorsa siz üzerinize düşen her şeyi yerine getirdiğiniz için telefonunuzla ilgili teknik yardım almak durumunda kalabilirsiniz. Çünkü yeniden başlamaya zorlamak ve şarj aletini değiştirmenin dışında kullanıcıların doğrudan yapacağı pek bir adım bulunmuyor. O sebepten teknik destekten yardım almanız sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz