Fakirblog, 22 Kasım 2017

Irkların Savaş Oyunu Rift

Şimdi sizlere MMORPG türünde birçok ödül almış, mükemmel grafiklere ve oynanışa sahip bir oyundan bahsedeceğiz. Oyunumuzun adı Rift. Amerikalı oyun şirketi Trion Worlds tarafından Gamebryo adlı oyun motoru ile yapılan ve Avrupa, kuzey Amerika olmak üzere iki adet farklı bölgede sunulan oyun birçok açıdan yenilikler sağlamış durumda.  Rift ayrıca free2play yani tamamen ücretsiz bir MMORPG. Bu kadar iyi bir oyunun ücretsiz olması da gerçekten büyük bir avantaj biz oyuncular için.

Rift, Teları adı verilmiş fantastik bir gezegende geçiyor. Oyunda iki düşman ırk arasındaki savaştan ortaya çıkıyor. Bu ırklar güçlerini tanrılardan alan Guardians yani koruyucular, diğer ırk ise teknoloji konusunda gelişim gösteren Defiant yani muhalifler ırkı bulunuyor. Bu iki düşman ırkın kendi içinde tamamen birbirinden farklı üçer sınıfı yani seçebileceğiniz toplam altı sınıf bulunuyor. Guardians ırkının sınıfları, Dwarfes (cüceler), High Elves (Yüce Elfler) ve Mathosians’dan oluşuyor. Defiant ırkındaki sınıflar ise bunlar; Bahmi, Eth ve Kelari olarak geçiyor.

rift ekran görüntüleri

Oyun karakter geliştirmeleri yani yüzünden tutunda birçok vücut ölçüsüne kadar çok gelişmiş bir karakter oluşturma sistemi var. Bu sayede çok detaylı bir şekilde karakterinizi oluşturabiliyorsunuz. Oyunda saç, burun, dövme ve hatta yara şekillerine kadar değişiklik yapabiliyorsunuz.

rift oyun resimleri

Rift’te özel yetenek sınıfları da bulunuyor. Bunlar Warrior, Cleric, Rogue ve Mage’den oluşuyor. Yetenek ağacınızı istediğiniz şekilde oluşturarak farklı yetenek sınıfları da ortaya çıkartabiliyorsunuz. Yani bu dört sınıfla takılı kalmıyorsunuz. Ancak yetenek ağacınızı geliştirmek için oyundaki soul yani ruh sistemini toplamanız gerekiyor. Bu sistem sayesinde yeteneklerinizi geliştiriyorsunuz.

rift screenshots

Oyunda birçok çeşitlilik de mevcut. Bunlar, koleksiyonculuk, binek sistemi, addon ve makro desteği, ev ve evlilik sistemi ve harita bulmacaları gibi yeni ve oyun süresini arttıracak veya oyundan zevk almamızı sağlayacak öğeler var. Ayrıca Pvp savaşları da bir hayli heyecenlı geçiyor. MMORPG dünyasını kasıp kavuran bu oyunu demenizi öneriyoruz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz